Milletvekili Gümüş'ten Bakan Avcı'ya kitap sorusu - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

Milletvekili Gümüş’ten Bakan Avcı’ya kitap sorusu

Bu haber 24 Eylül 2013 - 13:51 'de eklendi ve 1.902 kez görüntülendi.

Balıkesir Mv. Haluk Ahmet GÜMÜŞ (20)(1)

CHP  BALIKESİR MİLLETVEKİLİ HALUK AHMET GÜMÜŞ, MİLLİ EĞİTİM BAKANI NABİ AVCI’NIN DAĞITTIĞI KİTAPLARI TBMM’YE TAŞIDI

CHP Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılı açılışında öğrencilere dağıttığı kitaplardaki skandal niteliğindeki ifadeleri TBMM’ye taşıdı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yanıtlaması istemiyle kaleme aldığı soru önergesinde kitaplardaki ifadelerin Hükümetin “kindar nesil yetiştirme projesinin” bir parçası olup olmadığını sordu.

Kamuoyunca da hatırlanacağı üzere Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 2013 – 2014 eğitim – öğretim yılının başlaması dolayısıyla Ankara Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulu’nda düzenlenen törende İlköğretim 2. Sınıf öğrencilerine Cahit Zarifoğlu’nun bazı kitaplarını hediye etmişti. Bu kitaplarda “Çocuklar savaş oyunu oynuyor. Çocuklar saklambaç, körebe yerine savaş oyunu oynuyor. Kovalıyor, yakalıyor ve öldürüyorlar. Amaçları benzemek mücahit ağabeylerine.” “Uzak ülkelerden Müslüman çocuklar rica ederim savaşmaya gelin” gibi ifadeler yer almaktaydı. Ayrıca kitapta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önünde diz çöktüğü Gülbeddin Hikmetyar’dan da “liderimiz” olarak söz edilmekteydi.

VEKİL GÜMÜŞ:  “BU KİTAPLAR 100 TEMEL ESER LİSTESİNE ALINACAK MIDIR?”

 Konuyu TBMM’ye taşıyan GÜMÜŞ, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın yazılı olarak yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti: “Milli Eğitim Bakanları’nın eğitim – öğretim yılı açılışlarında hangi okulları ziyaret edeceği nasıl belirlenmektedir? Bu törenlerde öğrencilere dağıtılacak hediyeler hangi yöntemle seçilmektedir? Hediye ettiğiniz kitaplarda yer alan bu ifadeler, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu, 222 Sayılı İlköğretim Ve Eğitim Kanunu ile tarafı olduğumuz Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin temel ilkeleri ile bağdaşmakta mıdır? Söz konusu ifadelerin 6 – 7 yaş grubundaki çocukların psikolojik ve zihinsel gelişimlerini nasıl etkileyeceğini düşünüyorsunuz? Hediye olarak dağıtılan kitaplarda bulunan ifadeler, Sayın Başbakan tarafından Hükümetinizin eğitim politikası olarak aktarılan “kindar nesil yetiştirme” düşüncesinin bir gereği midir yoksa tamamen tesadüf eseri midir? Yukarıda adı geçen eserlerin de Bakanlığınızca hazırlanan “İlköğretim Okullarında Okutulacak 100 Temel Eser” listesine alınması için bir çalışma yapılmakta mıdır?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .