MHP BANDIRMA’DA BEKİR BOZKURT İLE DEVAM DEDİ

MHP BANDIRMA’DA BEKİR BOZKURT İLE DEVAM DEDİ

ABONE OL
21 Ağustos 2023 09:59
MHP BANDIRMA’DA BEKİR BOZKURT İLE DEVAM DEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisinin 14. Olağan Genel Kurulunda Bekir Bozkurt tekrar ilçe başkanlığına seçildi. Barış Manço Kültür merkezinde gerçekleşen kongreye MHP Balıkesir Milletvekili Ekrem Gökay Yüksel, İl Başkanı Niyazi Tunç, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, Ticaret Odası Başkanı Adem Yılmaz, MÜSİAD Başkanı Tolga Tetik, Petrol İş Başkanı Tuncay Topuz, Meclis üyeleri Erol Çakır ve Yusuf Çelikoğlu katıldılar.

Divan Başkanlığına Ekrem Gökay Yüksel, divan üyeliklerine Ahmet Çakbaş, Necati Çakır ve Kadir Işıktaş’ın seçilmesinin ardından MHP Genel Başkanı devlet Bahçeli’nin kutlama mesajı okundu. Faaliyet Raporu ve mali raporları okunarak ibra edildi. İlçe Başkanı Bekir Bozkurt yaptığı konuşmada “ Ülke olarak 14 Mayısta Milletvekili Genel Seçimleri ve 28 Mayısta Cumhurbaşkanlığı Seçimini MHP olarak büyük bir çalışma, feraset ve duyarlılıkla serbest ve özgür bir ortamda gerçekleştirdik. Milletimiz demokratik tercihlerini ortaya koymuş, bu çalışmanın neticesinde Balıkesir’den 2 dönem sonra MHP olarak 1 Milletvekili çıkarmış bulunmaktayız. Tarihimizin bu en önemli seçiminde Büyük Milletimiz kararını vermiş tercihini MHP ve Cumhur İttifakından yana kullanarak “güven ve istikrarı” seçmiştir. Bunun neticesinde küresel emperyalizmin planları çökmüş, yerel işbirlikçiler ve gayri milli unsurların iktidar hevesleri kursaklarında kalmıştır.

Ekonomik sıkıntılar, Pandemi, Rusya-Ukrayna savaşı, 11 ilimizi ve 85 milyon insanımızı derinden etkileyen 6 Şubat depreminin yıkıcı etkileri bile Milletimizin tercihini değiştirmemiş, güven ve istikrar diyerek ferasetini göstermiştir. MHP ve Cumhur İttifakına desteğini esirgemeyerek, emperyalizmin Türk Milleti üzerinde oynamayı düşündüğü oyunu başlarına geçirmiştir. Türk Milletinin yegane temsilcisi olan Ülkücülerin ve Milliyetçilerin Vatanımızın bekasının teminatı olduğu gerçeğini dosta ve düşmana göstermiştir.

Geleceğin Türkiye’sini Türk milliyetçileri inşa edecek

Geleceğin güçlü Türkiye’sini, Geleceğin Milliyetçi Türkiye’sini ihya ve inşa edecek bizleriz. Önümüzdeki mahalli seçimler Devleti ihya edeceklerle küresel güçler ile birlikte hareket eden yerli işbirlikçiler arasında geçecektir. Anayasamızda değişmesi teklif dahi edilemeyecek olan Başkenti, Bayrağı, Dili, Laik ve Demokratik Cumhuriyeti, Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez Bütün Olduğu İlkesine inananlar ile bu değerlere inanmayan Misak-ı Milliyi tanımayan anlayış arasında geçecektir. Ve bu anlayış bizim siyasi düşüncemizin sınırlarını belirleyen kırmızıçizgimizdir.”

Bandırma Belediyesine 3 hilalli bayrağı dikeceğiz

Başkan Bozkurt konuşmasının son bölümünde Bandırma Belediyesine 3 hilalli bayrağı dikeceğiz diyerek “ 31 Mart 2024’de yapılacak olan Mahalli Seçimlerde İlçe Teşkilatımızın hedefi olarak belirlediğimiz ve 2020’deki kongremizde ilan ettiğimiz gibi yerel seçimlerde çıkaracağımız adayla 3 hilalli şanlı bayrağımızı inşallah Bandırma Belediye binasına asmak ülkümüz olacaktır. Bu hedefe varmak için çalışmalarımıza devam edecek kırsal ve mahalle gezilerimizde bu ideali hayata geçirmek için canla başla çalışacağız.

CHP’li Bandırma Belediyesi, 3 dönemdir yaptığı uygulamalarla Bandırmada Vizyonuyla değil, yapamadığı eline gözüne bulaştırdığı icraatlarıyla gündeme geliyor.

Kamuoyuna yansıdığı ve duyulduğu kadarıyla Belediyeye ait bazı kurumlarda yaşanan skandallar, Çocuk kreşlerindeki vurdumduymazlık neticesinde servislerde unutulan ve ölümden dönen yavrularımızın hali, yeşil alanı koruyacağım diye halkımıza vaatlerde bulunup ticari ilişkileri ön plana çıkararak ağaç katliamına kılıf uydurmak ve en son Malta deresi skandalıyla ortaya çıkan beceriksizlik, CHP’li Bandırma belediyesinin alışılagelmiş uygulamalarının bir neticesi olduğu gerçeğini bize göstermektedir.

Önümüzdeki yerel seçimlerde MHP olarak bizler bu kötü gidişata dur diyecek ve Bandırma Belediyesine Milliyetçi Hareket Partimizin mührünü basacağız. Bu vesileyle bu kongrenin düzenlenmesinde fedakarca çalışan İlçe Teşkilatımıza ve bizlere katılımlarıyla destek olan bütün üyelerimize ve siz değerli dava arkadaşlarımıza şükranlarımı arz ediyorum. Kamuoyunda Milliyetçi Hareket Partisini zayıf gösterme telaşına düşenler şunu bilmeli ki, Türk Milletinin umudu olan Milliyetçi Hareket Partisi her zaman Milletinin gönlünde ve yüreğindedir. Vatan sathında yaptığımız açık hava toplantıları ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde Vatanın ve Milletin İstiklâl ve İstikbâli için yaptığımız siyasette bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan Yüce Türk Milletinin ve Ülkücülerin desteğiyle iktidara yürüyen teşkilatımız, 2024 Yerel Seçimlerinde de kazanacağı Belediyelerle halkımızın gönlündeki yerini perçinleyecektir.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, Merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’e ve günümüze kadar ebediyete irtihal etmiş olan tüm Vatanperverleri, Gazilerimiz ve Şehitlerimizi minnetle ve rahmetle yâd ediyorum. Emanetleri olan bu vatanda Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koymaya söz veriyoruz! Saygılarımla, Ne Mutlu Türküm Diyene!” Dedi. Tek liste olarak yapılan seçimlerde Bekir Bozkurt tekrar MHP İlçe Başkanlığına seçilirken yönetim kurulu üyeliklerine  Osman Demirli, Sinan Gündoğdu, Şükrü Saribaş, Ertuğrul Türkmen, Özhan Batur, Erhan Yılmaz Dizman, Tuncay Ünlüer, Ayhan Kukudaş, Özlem Adviye Yumuş, Hüseyin Meto, Kamil Çağlar, Osman Çokgül, Yavuz Selim Boyraz, Tamer Deniz, Ali Karaarslan, Nihat Çakır, Şakir Çınar, Yakup Şenol Karasu seçildiler.

YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER

Şemsettin Menkiş, Gürkan Apaydın, Şevval Lütfiye Uysal, Yılmaz Özbilgi, İsmail Hakkı Bildik, İhsan Köse, Muharrem Mangır, Emin Vurgun, Şenol Can, Ergün Yıldırım, Murat Yavaş, Nazmi Bulut, İsmail Aldemir, Orhan Aydın, Dilek Mert Çetiner, Ufuk Salih Cındıl, Necami Önler, Hakan Akkoyun

HABER-FOTOĞRAF: CEMAL ATABEY

 

 

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.