MEVCUT BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE DEPREME HAZIRLANAMAYIZ

MEVCUT BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE DEPREME HAZIRLANAMAYIZ

ABONE OL
24 Mart 2024 01:09
MEVCUT BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE DEPREME HAZIRLANAMAYIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

911 Arama Kurtarma ve Derneği Başkanı ve İyi Parti Bandırma Belediye Başkan aday adayı Mustafa Gürsoy Bandırma’yı yıkıcı bir deprem ve sonrası yaşanacaklara hazırlayacak bir belediye yönetimine ihtiyacı var. Mevcut anlayış ile depreme hazırlık yapılamaz dedi.

6 Şubat 2023  de sabah 04:15 de meydana gelen  depremde  11 il ve ilçelerinde  yıkım oluştu ve  binlerce insanımız hayatını kaybetti diyen Mustafa Gürsoy “ Yaşanan  depremin üzerinden 1  yıl,  İzmir depreminin  üzerinden yaklaşık 3.5  yıl geçti. Onca  çarpıcı örnek yaşanmış  göz  önüne serilmişken iken  hala gerekli önlemlerin Bandırmamız da alınmamış olması,  verilen sözlerin mevcut yerel yönetimi tarafından  tutulmaması,  önerilerimiz ve uyarılarımızın kulak ardı edilmesi  anlaşılacak bir durum değil.
betkom
Görünen o ki, yerel yönetimin deprem konusunda bu saatten sonra önemli adımlar atamayacağı çok aşikar. 911 Arama Kurtarma Derneği olarak ülkemizde yaşanan tüm doğal felaketlerde arama ve kurtarma çalışmalarına katılıyoruz. İlk defa   Türkiye  genelinde  bir  ilçede  Afet Çalıştayı  düzenledik. Çalıştay sonuçlarını belediye ,kaymakamlık vb her yerde yayınladık. Sonuç  bildirgesi  Üniversitemiz  sitesinde de  hala  yayınlanmakta. Ne yazık ki oradaki uyarılara  bile  önem verilmedi. Bu  zihniyete  başka ne yapılır?   Bandırmamızın depreme hazırlanabilmesi  ve sonrasındaki çalışmaları yapabilmesi için bu zihniyetin değişmesi gerektiğine inanıyorum. Bandırma boşuna zaman kaybetmesin.

Gölcük merkezli yaşanan deprem sonrası  yaşanabilecek acılar ve kayıpları en aza  indirme   noktasında her  yıkımın meydana  geldiği noktada, şehirlerde hayat kurtarma adına çaba sarf eden bizim  gibi ülke genelinde binlerce  gönüllü kişi varken hala  bizlerin uyarılarına  kulak asmamak abesle iştigaldir. Bu güne kadar alınmayan ötelenen   her  önlem  olası  bir  yıkım anında  daha az  can kurtarılması demektir.

Geldiğimiz  noktada Bandırmamızı  olası  bir  Deprem Afetine el birliği ile hazırlayabileceğimiz bir Belediye yönetimine İhtiyaç duyduğumuzda bir  gerçek. İşte ben de bu gerçeklerden yola çıkarak İyi Parti’den Belediye Başkan aday adayı olarak yola çıktım. Kısmet olur  Aday olarak açıklanır ve Belediye Başkanı olarak  Halkımız tarafından seçilir  ve göreve başlarsam,  o zaman olası Afetlere karşı nasıl  hazırlıklar yapılır  hep beraber yaşar ve  görürüz.  Deprem konusunda Bandırma halkının da biraz daha duyarlı olması konusunda yetkilileri göreve davet etmelerini bekliyorum. Zira böylesi bir belediyecilik anlayışı ile Bandırma’nın depreme hazırlanamayacağını bir kez daha ifade ediyorum. Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.