Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ile Online Sertifika Almak Mümkün mü?

Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ile Online Sertifika Almak Mümkün mü?

ABONE OL
9 Ağustos 2023 15:21
Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi ile Online Sertifika Almak Mümkün mü?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ile siz de İSG Uzmanı olmaya ne dersiniz? Güncel Mersin İSG kursları bu konuda size yardımcı olacak!

İş güvenliği ve sağlığı günümüzün en önemli unsurlarından birisidir. Çalışma ve Sosyal Bakanlığı tarafından da önem verilen bu konu için kimi çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmaların başında iş ortamlarında İSG uzmanı bulundurma zorunluluğu gelmektedir. Birçok farklı meslekten birey İSG uzmanı olmayı bu yüzden istemektedir. Peki online Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi & kursu almak mümkün mü? İşte, detaylar.

Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Nedir?

Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi, İSG uzmanı olmak isteyen bireylerin katılım gösterdiği eğitimlerdir. Özel olarak kurslar tarafından verilen bu eğitimlerin yöntemleri ve kapsamı değişiklik gösterir. Eğitimin temel amacı katılımcıların bu alan hakkında bilgi almasıdır. Eğitim sonrası ÖSYM tarafından gerçekleşen sınava hazırlık yapılması ve başarılı olması amacıyla verilmektedir.

Günümüzde Mersin İSG Kursu olarak birden fazla firma bulunmaktadır. Her firma eğitimcileri, imkânları doğrultusunda farklıdır. Bu yüzden katılımcıların araştırma yaparak kendine en uygun olan kursa kayıt yaptırması gerekir. Ancak bu şekilde sınavlardan başarılı olunma ihtimali ortaya çıkacaktır. Peki Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi online olarak mı eğitim verir yoksa yüz yüze mi?

Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi & Kursu Online Verilir mi?

Geçmişte bahsedilen İSG eğitimleri yüz yüze verilmekteydi. Ancak pandemi dönemi ile birlikte online eğitimlere geçildiği görülmüştür. Günümüzde her ne kadar pandemi gibi unsurlar bulunmasa da online eğitimler verilmeye devam ediyor. Peki online Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi ile sertifika alma olasılığınız var mı?

Elbette evet. Çünkü bu kursların online olmasından ziyade sunduğu olanak ve bilgiler önemlidir. Sektörün öncü kurslarından olan Tema Akademi bu özelliği ile dikkat çekmektedir. 10 yılı aşkın tecrübesi ile online eğitimlerinde gerekli tüm bilgileri vermektedir. Bilgi aktarımı dışında ders kitapları, hap bilgiler ve online demeleri ile katılımcıların iş güvenliği uzmanlığı sertifikası almasına olanak sunmaktadır.

Online Mersin İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Detayları

Her firmanın online Mersin iş güvenliği eğitimi detayları farklılık göstermektedir. Ancak Tema Akademi örnek bir kurs olduğundan eğitim detaylarına göz atabilirsiniz. Bahsedilen bu kurs online olarak Türkiye’nin 81 iline eğitim vermektedir. İnternet bağlantınızın olduğu her noktadan katılım sağlamanız mümkün olacaktır. Mersin İSG iş güvenliği eğitimi detayları ise şu şekildedir:

  • Canlı eğitimler ile birebir eğitimler sağlanmaktadır.
  • Video kayıtları ile sonradan izlenmeye uygun ders kayıtları mevcuttur.
  • Ders kitapları ve hap bilgiler ile destek sunulmaktadır.
  • Dileyen için staj imkânı verilmektedir.
  • Hafta içi, hafta sonu olmak üzere iki türlü eğitime katılım gösterilebilir.
  • Sabah ve akşam olmak üzere farklı saat dilimlerine ayrılabilmektedir.

Bahsedilen bu ve diğer tüm detaylara Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren Tema Akademi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Mersin İSG Kursu ile İş Sağlığı Güvenliği Uzmanı Olma Aşamaları Nelerdir?

Günümüz şartlarında Mersin iş güvenliği eğitimi almak sertifika almak için yeterli değildir. Bireylerin aynı zamanda belirli aşamalardan geçmesi gerekmektedir. Genel itibari ile gerçekleştirilmesi gereken aşamalar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Aşamalar Açıklamalar
 

I. Aşama: Eğitim Kursu Bulmak

Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren kurslar arasında tercih yapmalısınız. Kursları iyice araştırmalı imkanları doğrultusunda karar vermelisiniz.
 

II. Aşama: Eğitim ve Bilgilenme

Eğitimlere katılarak bu alan hakkında gerekli detayları öğrenmelisiniz. Mümkün mertebe devamsızlık yapmadan tüm derslere katılım göstermeniz önemlidir.
 

III. Aşama: Sınav ve Sertifika Alımı

Son olarak Mersin İSG kursu tamamlandıktan sonra sınav başvurusu yapmalısınız. ÖSYM tarafından düzenlenen sınavda 50 soruda 35 soruya doğru cevap verirseniz sertifika almaya hak kazanırsınız.

 

Mersin İş Güvenliği Eğitimi Ücretleri Ne Kadar?

Güncel Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi adına fiyatlandırmalar değişiklik göstermektedir. Bütçenize uygun fiyat ve eğitim imkânlarına sahip kurslar için araştırma yapmanız şarttır. Ancak alanında tecrübeli ve uygun fiyatlı bir kurs arıyorsanız öneri olarak Tema Akademi’ye bakabilirsiniz.

Tema Akademi hem tecrübeli kadrosu hem de ödeme imkânları ile diğer Mersin iş güvenliği uzmanlığı eğitimi kurslarından kesin olarak ayrılmaktadır. Kredi kartına 12 ay vade farksız taksitlendirme ve erken kayıtlarda %50’ye varan indirimlerle siz de bütçenize uygun hareket edebilirsiniz!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.