MENDİREK LAMBALARI AYLARDAN BERİ YANMIYOR - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MENDİREK LAMBALARI AYLARDAN BERİ YANMIYOR

Bu haber 28 Eylül 2022 - 17:02 'de eklendi ve 350 kez görüntülendi.

Uzun bir süredir yanmayan aydınlatma lambaları mendirekte gece gezintilerini tehlikeye soktuğu gibi torbacılara da zemin hazırlıyor. 800 metre uzunluğundaki mendirekte bulunan 15 aydınlatma direklerinden 3 tanesi eksik olduğu gibi kalanların da arızalı olması nedeniyle mendirek karanlığa gömüldü. Havaların da iyi gitmesi nedeniyle vatandaşların yürüyüş güzergâhı olan mendirekte gece yürüyenler arasında; ortamın karanlık, zeminin de yer yer bozuk olması nedeniyle takılıp düşen emekli fırıncı Hasan Sümer var. Geçen aylarda ceviz ve balları çalınan, bankamatikten çektiği emekli maşını kendisinin çekmediğini iddia eden ancak araştırma sonunda kendisinin çektiği kesinleşen, son olarak da bir milletvekiline gelen baklava tepsilerini karıştırmasıyla tanıdığımız Hasan Sümer’in, başına bir de yürüyüş sırasında düşüp yaralanmak da geldi. 115 kilogram ağırlığında ve 71 yaşında olan Hasan Sümer kilolarından kurtulmak için gece ve gündüz mendirekte yürüyüş yaptığını ancak karanlıkta kalan mendirekte gece gezinti yapmaktan korktuğunu söyledi. “Dağ başı mı burası” diye soran Sümer, “ Geçen gün sabah namazından çıktıktan sonra havanın da güzel olması nedeniyle her zaman olduğu gibi mendirekte yürüyüş yapmak istedim. Ancak aylardan beri yanmayan lambalar nedeniyle karanlıkta kalan mendirekte zeminin de kötü olması nedeniyle takılıp düştüm. Mendireğin karanlıkta kalması Bandırma’ya hiç yakışmıyor; bir an önce aydınlatma lambalarının tamir edilerek limanın aydınlatılması gerekir “diyerek yetkililere seslendi.  

HABERİN İÇİNDEN: “Seslendi ama duyan var mı?” Kazayı hafif atlatan 71 yaşındaki Hasan Sümer’e geçmiş olsun dedikten sonra konuya gelelim. 3 aya yakın bir süredir Bandırma’da olmadığım için mendireğin karanlıkta kaldığını fark etmedim, Hasan Sümer’den öğrendim.  Bazı direkler kırılmış yerine konulmamış, bazı direkler paslanmış devrilmek üzere elektrik kabloları açıkta. Ve tamir edilmediği için de 1-2 ay değil tahminen 6 aydan beri lambaları yanmayan mendirekteki aydınlatma lambaları neden tamir edilmez. Lambaların yanmadığını ve ortamın karanlıkta kaldığını yetkililer mutlaka biliyordur. Hasan Sümer vatandaşlık görevini yapmış haber veriyor. Peki ne bekleniyor? Direkleri de Hasan Sümer mi tamir etsin? Vatandaş da haklı olarak” dağ başı mı burası” diye soruyor. Dağ başı değil tabi ama karanlık nedeniyle tinercilere ve torbacılar için de müsait bir ortam yaratılmış oluyor.

ERDEM ÖZCAN

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

casino siteleri slot siteleri
fotos de mujeres hermosas en la playasister in law saves my marriagejulia osten viral video

pet shopKedi mamasıKöpek maması