MEMLEKET PARTİSİ GECE GÜNDÜZ SAHADA

MEMLEKET PARTİSİ GECE GÜNDÜZ SAHADA

ABONE OL
25 Nisan 2023 10:35
MEMLEKET PARTİSİ GECE GÜNDÜZ SAHADA
1

BEĞENDİM

ABONE OL
  • BİTİKLİ : ERDOĞAN İLE KILIÇDAROĞLU ARASINDA SIKIŞAN AMA HER İKİSİNE DE OY VERMEK İSTEMİYORUM DİYEN SEÇMENİN TERCİHİ OLACAĞIZ

Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin Genel Başkanı olduğu Memleket Partisi 14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için çalışmalarını sürdürüyor. Memleket Partisi’nin Bandırmalı  Milletvekili Adayı Hakkı Bitikli, Bandırma merkez ve kırsal mahallelerde yürüttüğü çalışmalarla projelerini ve partisinin politikalarını vatandaşlara anlatıyor.

Geçtiğimiz akşam Yeni Sığırcı ve Doğruca Mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Memleket Partisi Balıkesir Milletvekili Adayı Hakkı Bitikli, İlçe Başkanı Olcay Uzgur ve yönetim kurulu üyeleri 14 Mayıs seçimlerine 20 gün kala Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce ve Memleket Partisi için oy talep etti.

Ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Milletvekili Adayı Hakkı Bitikli “Memleket Partisi olarak huzur vadediyoruz, huzur. Hakkaniyet vadediyoruz. Hukuk devleti vaat ediyoruz. Biz tüketim, israf ve borçlanma sarmalından kurtulmayı vadediyoruz. Bağımsız bir Merkez Bankası kuracağız diyoruz. Kurullar özerk olacak diyoruz. EPDK, BDDK, SPK gibi kurullar siyasetin hegemonyasından çıkacak diyoruz. Kamu bankaları siyasi etkileşimden uzak olacak diyoruz. Türkiye’ye öngörülebilir ve güvenilir bir yatırım ortamı öneriyoruz. Türkiye’nin dünyada ilk yüze girmiş hiçbir markası yok. 5 yıl içerisinde 5 markayı dünya sıralamasına sokacağız diyoruz. Gençlerimize tasarımı öğreteceğiz diyoruz. Girişim merkezleri kuracağız diyoruz. Yüksek teknoloji merkezleri kuracağız diyorum. Milli gelirimizin yüzde 2’sini, tarımı desteklemeye, yüzde 5’ini Ar- Ge’ye ayıracağız diyoruz. Türkiye yakında bir su kıtlığı yaşayacak. Acil bir su kanunu öneriyoruz. 15,5 milyar dolar para harcayarak bütün barajlarını tamamlayacağımızı, şebekeleri yenileyeceğimizi, yer altı barajlarını yapacağımızı ve damlama sulamaya geçeceğimizi, 3 yılda bunu yapacağımızı söylüyoruz” ifadelerini kullandı.

“BALIKESİR’İN, BANDIRMA’NIN SORUNLARINI BİLİYORUZ”

Memleket Partisi Balıkesir Milletvekili Adayı Hakkı Bitikli, seçim gezileri kapsamında vatandaşlarla görüşerek taleplerini de dinlediklerini ifade ederek, “Bandırma’da vatandaşlarımızın en çok şikayetçi oldukları konunun başında sağlık geliyor. Bildiğiniz üzere bir Devlet Hastanemiz vardı. Adı değişti ve Eğitim Araştırma Hastanesi oldu. Adı değişti ama verdiği hizmetin kalitesi, fiziki imkanları maalesef ki değişmedi. Randevu alabilene aşkolsun. Bu hastanenin Bandırma gibi civar ilçelerle birlikte 350 bin kişilik bir hinterlanda hitap etmesi imkansız. Memleket Partisi olarak iktidar olduğumuzda Bandırma’ya yeni bir hastane kazandıracağız. İktidarımızda bugün “Giderlerse gitsinler” denen genç beyinlerimizi yeniden ülkemize davet edip, ışıl ışıl parlayan gözleri ile vatandaşlarımıza yeniden hizmet etmelerini sağlayacağız. Bandırma’nın ikinci bir sorunu ise yollarımızın yetersizliği. Bildiğiniz üzere pandemi döneminde 6. Ana Jet Üssü önüne ve Liman AVM önüne olmak üzere iki yere köprülü kavşak ve dalcık çalışması yapıldı. Yıllarca bitmeyen bu çalışmalar Bandırma için adeta bir çileye dönüşmüştü. Şu anda Liman AVM önündeki proje tamamlanmış olsa bile oradaki yolları darlığı, dönüşlerdeki sıkıntılar sürücülere zor anlar yaşatıyor ve sık sık kazalar oluyor. Bunun yanısıra Erdek Kavşağı ya da Bölge Trafik Kavşağı olarak tabir ettiğimiz alan halen daha çalışma yapılmasını bekliyor. Bu bölgede sabahları trafik sıkışıklığı had safhada oluyor. Hastanenin, Üniversite Kampüsü’nün, KYK yurtlarının, okulların aynı bölgede toplanmasında yapılan hatanın faturasını sabah işe gitmek, okula gitmek için saatlerce trafikte bekleyen vatandaşlarımız ödemek zorunda kalıyor. Tüm bu sorunları Memleket Partisi iktidarında akılla, bilimle çözeceğiz. Bandırma’da çiftçimizin sorunu var, işçimizin sorunu var, memurumuzun sorunu var, öğrencimizin sorunu var, esnafımızın sorunu var. Ama artık bu sorunların bir çaresi de var. 20 yıllık Erdoğan iktidarı ile 20 yıllık CHP muhalefeti arasına sıkışan Bandırmalı vatandaşlarımız için artık üçüncü bir seçenek olan Memleket Partisi var” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.