MEHMET ATAK KOKUYU YENİ DUYMUŞ !

MEHMET ATAK KOKUYU YENİ DUYMUŞ !

ABONE OL
7 Temmuz 2023 13:12
MEHMET ATAK KOKUYU YENİ DUYMUŞ !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir süredir Bandırma Çelebi Limanına büyükbaş sığır taşıyan gemilerin Bandırma’ya yaşattığı koku ve sinek sıkıntısını CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak yeni fark etmiş olacak ki basına açıklama yapma gereği duymuş. Muhalif milletvekilleri, eski dönem CHP milletvekilleri, akil isimler gemilerin gelmesiyle olaya tepki gösterirken CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak da nihayet açıklama yapma zahmetine katlandı. Hatta öyle ki Atak’ın açıklamasının basına ulaştığı dakikalarda günlerdir kokusu çekilen Angus gemisi yükünü boşaltmış Bandırma Limanı’ndan ayrılıyordu!

CHP Mehmet Atak’ın basın açıklaması şöyle;

Kurban Bayramı ile birlikte Çelebi Bandırma limanına Uruguay’dan ithal edilerek getirilen yaklaşık 27 bin angus olarak adlandırılan büyük baş hayvan sevkiyatı şehrimizde bir çok olumsuzluğa ve halk sağlığını tehdit eder noktaya gelmiştir. Meselenin özünde ülkemiz yönetiminde 21 yıldır Bulunan AKP iktidarının yanlış politika ve tezleri ile üreten çiftçimizin emeklerinin karşılıklarını alamamalarından kaynaklı yaşanan kırmızı et krizine ithal etme seçeneği ile rahatlatmaya çalışması aslında çöken iktidarın günü birlik bulduğu çözümlerin en başında gelmektedir.

Gelelim şehrimiz yaşadığı sorunlara kentimiz gerçekleşen tahliye esnasında şehrimizde hava kirliliği başta olmak üzere karşı kıyımızda bulunan kapıdan yarım adasının en güzel sahilleri de bu kirlilikten nasibini ziyadesiyle ile almaktadır.
Şehrimiz ve çevresi yaz ayları ile turistik önemede sahip olması sebebiyle bu tahliyelerin Bandırma limanından gerçekleştirilmesi büyük bir akıl tutulmasıdır. çok liman kentinde ret edilen ithal hayvan tahliyelerinin bir an önce şehrimizde yasaklanması ve vatandaşlarımızın bu konuda yaşanılan sıkıntılardan bir an önce arındırılması elzem bir konudur.  Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Bandırma ilce örgütü olarak olarak yaşanan bu sıkıntını takipçisi ve en büyük ret edicisi olarak sonuna kadar kararlı duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.