MASKEYİ DOĞRU TAKMAYANLARA CEZA YAZILIYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MASKEYİ DOĞRU TAKMAYANLARA CEZA YAZILIYOR

Bu haber 18 Kasım 2020 - 10:13 'de eklendi ve 1.794 kez görüntülendi.

 

Covit 19 vakalarının artmasıyla yeni uyulamalar günlük yaşamamıza girmeye devam ediyor. Sigara içimine gelen yasak doğrultusunda Bandırma’da sigara içme yasağına uymayanlara ceza yazılmaya başlandı. Artık maskesini çene atında bulunduranlar da doğru maske kullanmadığı şeklinde değerlendirilerek cezai işlem yapılmaya başlandı.

Koronovirüs salgını kapsamında Bandırma’da geçtiğimiz haftayı kapsayan yapılan geniş çaplı denetimlerde çok sayıda kişiye ceza yazıldı. Sosyal mesafe ve maskenin yanı sıra sigara içilmesi yasaklanan alanlarda da kurallara uymayanlara ceza yağdı. Alınan bilgiye göre gün içinde maskesini çene altında bulunduran kişilere de artık doğru maske takmadıkları gerekçesiyle ceza işlem uygulandığı öğrenildi.

Normalleşme süreciyle birlikte birçok iş yerinin açılması ile maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları yaşamın vazgeçilmezi durumuna geldi. Ülke genelinde koronavirüs vakalarının artması üzerine 65 yaş üstüne sokağa çıkma kısıtlaması getirilirken kalabalık alanlarda da sigara içilmesi yasaklandı.

Bandırma Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler geçtiğimiz hafta başta iş yerleri olmak üzere cadde, sokak ve ticari araçlarda çok sayıda denetim gerçekleşti. Bandırma’da 920 işyeri denetlendi, kurallara uymayan 4 iş yerine cezai işlem uygulandı. 63 şehir içi toplu taşıma ve taksi, 45 şehirlerarası otobüs denetlendi. Sosyal mesafe ihlali yapan 28 kişi ile maske takmayan 250 kişiye ceza kesildi. Geçen hafta hayatımıza giren kalabalık alanlarda sigara içme yasağı konusunda da denetimler yapıldı ve yasak uygulanan cadde ve sokaklarda sigara içen 7 kişiye ceza yazıldı.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.