MASA YERİ BAHANE MİLLETVEKİLLİĞİ ŞAHANE - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MASA YERİ BAHANE MİLLETVEKİLLİĞİ ŞAHANE

Bu haber 28 Ekim 2021 - 9:44 'de eklendi ve 1.225 kez görüntülendi.

Siyasi partiler belli aralıklarla ya da partileri açısından önemli günlerde birlik ve dayanışma yemeği düzenlerler. CHP ilçe örgütleri bu birlik ve dayanışma yemeklerini en çok düzenleyen partilerin başında yer alır. Zira Cumhuriyete ve onun değerlerine sahip çıkmak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu parti için önceliklidir. Bu çerçevede 23 Ekim gecesinde CHP İlçe Örgütü, birlik dayanışma adını verdiği Cumhuriyet yemeğinde bir araya geldi. Adına münhasır bu yemekte ilginç olaylar yaşandı. Kamuoyuna masa krizi şeklinde düşen olayın perde arkasında çok daha farklı yaşanmışlıklar bulunuyordu.
Olayın birileri tarafından servis edilmesi ise krizin farklı bir boyutu idi. Çünkü koskoca CHP İl Örgütü bizim masamızın yeri güzel değil diye Birlik ve Dayanışma adını taşıyan yemeği terk etmez. Ülkeyi yönetmeye talip olan bir partide bu kadar ucuz siyaset yapılmaz diye düşünüyorum. CHP il seçimlerine kadar uzanan bu krizin taraflarını herkes biliyor. Bu terk olayı, yıllardan bu yana çözülemediği için halı altına süpürülen krizin dışa yansımasıdır. Peki, neydi ki bu yıllar öncesine uzanan krizin sebepleri? İl Başkanlığı seçimlerinde Bandırma örgütünün başını çektiği bazı ilçeler Serkan Sarı’yı değil Ender Biçki’yi desteklemişti. Bu kriz kamuoyuna az yansısa da perde arkasında yoğun çekişmelere sahne olmuştu. Bu seçimleri ne Serkan Sarı nede CHP İlçe Örgütü unutmak istemedi. CHP’li dostların seçimler seçimlerde kaldı açıklamaları ise asla gerçekleri yansıtmadı. Halı altına süpürülenler geçtiğimiz günlerde CHP’nin düzenlediği Erdek ve Bandırma Genişletilmiş toplantılarında tekrar konuşulmaya daha doğru bir deyimle hesaplaşılmaya başlandı. Bandırma’nın başını çektiği Manyas, Göbel ve Susurluk örgütlerinin de dahil olduğu bu cenah ile CHP İl örgütünden bir yönetici bu toplantılarda oldukça sert diyaloglar içine girdiler. Siyaseten adeta bıçaklar çekildi.
Bu bilgiler ışığında Bandırma’daki Birlik ve Beraberlik adındaki yemekteki krizi sadece masa seçimine bağlarsak habercilik adına eksik yazarız diye düşünürüm. Birkaç ay evvel il yönetimi ile Bandırma örgütü yıllar önceki krizi tekrar yaşıyor. Daha sonra Bandırma’daki yemeğe İl Başkanı ve yöneticileri katılıyor. Ama Bandırma Örgütünün üstünde olan İl yönetimine yemekte en son sırada masa ayrılıyor. Bunun üzerine koskoca il örgütü küsüp yemeğe başka bir restoranda devam ediyor. Siz inandınız mı? Sizce CHP’de bu kadar ucuz siyaset yapılabilir mi? Benim yanıtım tabii ki hayır olacak. Olay bu kadar basit ise, Belediye Başkanı Tolga Tosun ya da ilçe seçimlerini bile dizayn eden CHP’nin akil adamları basit bir çözüm bulamazlar mıydı? Masa öne alınır ve sorun çözülürdü. Bunun yerine İlçe Başkanı ev sahibi olmasına karşın “ Beğenmiyorsanız gidebilirsiniz “ şeklindeki yaklaşımı krizin sadece masa yeri olmadığını göstermiyor mu? Hadi, Bandırma Örgütü yanlış yaptı. Balıkesir İl Örgütü bu yanlışa tepki olarak yemeği terk etti diyelim. Karnınız acıktı onu da anladık. Topluca yemeğe gittiniz. Tamam, da, “Bizler kendi içimizde bile bir araya gelemiyoruz” diyen bir grup olarak fotoğrafı neden sosyal medyada nispet yaparcasına paylaşıyorsunuz diye adama sormazlar mı?
Zaten organizasyon yanlış başlamış. Kadın ve Gençlik Kollarını yer yok diye yemeğe dahil etmemişsiniz. Organizasyona Cumhuriyet yemeği adını vermişsiniz. Ülkeyi yönetmeye talibimiz demişsiniz. Milyonlar sizi umut olarak görmüş. Lakin sizler hala kayıkçı kavgası içindesiniz. Makamların gelip geçici olduğunu unutup şimdiden bir üst makamları paylaşma kavgasına girmişsiniz. Milletvekili sıralamaları için şimdiden mücadeleye başlamışsınız. Kimleri kast ettiğimi sizler biliyorsunuz. Hiç değilse masa yerini bahane etmeden bu yarışa girseydiniz. Cumhuriyet adını taşıyan organizasyona gölge düşürmeseydiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .