MARMARA OSB’DE NELER OLUYOR?

MARMARA OSB’DE NELER OLUYOR?

ABONE OL
14 Kasım 2023 12:48
MARMARA OSB’DE NELER OLUYOR?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma’da 2018 yılında Bakanlıktan tescil alarak kurulumuna başlanan ve ilk zamanlarda Ağır Metal Sanayi kuruluşlarını bölgeye getireceği ve 1. sınıf tarım arazisi üzerine kurulduğu iddialarıyla ulusal basında da sıkça gündeme gelen Marmara Yüksek Teknoloji ve Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yeni yönetimin geçtiğimiz aylarda göreve başlaması ile tam bir sessizliğe gömüldü.

Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Çay’ın ardından ani bir değişiklikle Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirilen Menderes Akar göreve başlamasının üzerinden 6 ay geçmesine rağmen henüz Bandırma yerel basınının karşısına geçmedi!!! Akar’ın geçtiğimiz Haziran ayı’nda göreve başlaması ardından geçen 6 aylık sürede OSB’nin ilerleyişi hakkında basın kuruluşlarına hiçbir bilgi verilmemesi ve dahi henüz hiçbir basın toplantısı gerçekleştirilerek basının karşısına çıkılmamış olması “Marmara OSB’de neler oluyor” sorularını akla getirdi.

Geçtiğimiz Ağustos Ayı’nda ilk fabrikanın temellerinin atıldığı ve her geçen gün yol, altyapı gibi bölümlerin mesafe kat ettiği görülen, fakat bunları sadece tesadüfen yoldan geçerken göz ucuyla görebildiğimiz Marmara OSB hakkında sadece sosyal medya hesaplarından paylaşılan kadar bilgi edinebiliyoruz.

Bandırma’nın ve bölgenin en büyük toplu sanayi hamlesi olarak bilinen ve bölge için atılan her adımın çok önemli olduğu Marmara OSB’nin yeni yönetiminin basına adeta kapılarını kapatması, ropörtaj taleplerinin bugüne kadar yanıtsız bırakılması ve sadece bir haber ajansı aracılığıyla basına bilgi lütfedilmesi böylesine büyük bir sanayi hamlesi için kafalarda soru işaretleri oluşmasına neden oluyor.

11 Kasım 2023 günü 24 ncü Müteşebbis Heyet Toplantısını Bandırma’daki merkezinde gerçekleştiren Marmara OSB Mütevelli Heyeti geçtiğimiz dönemlerde henüz Bandırma’da sabit bir yeri yok iken Mütevelli Heyeti Toplantılarını Kaymakamlık binasında yapar ve ardından basın mensuplarına görüşülen konular hakkında bilgi verilirdi. Fakat yeni yönetimce gerçekleştirilen mütevelli heyeti toplantıları ile bu uygulamada rafa kaldırılmış gibi gözüküyor.

Öyle ki, 2023 yılı faaliyet raporunun değerlendirildiği, 2024 yılı çalışma programının görüşüldüğü ayrıca 2024 yılı bütçesinin onaylandığı Mütevelli Heyeti toplantısının ardından sadece ve sadece sosyal medya platformu X’ten şu cümlelerle açıklama yapılmış!!!. “Marmara OSB 24. Müteşebbis Heyet Toplantısı, Bandırma Kaymakamı ve MHB Sayın Engin AKSAKAL’ın başkanlığında, Bandırma Belediye Başkanı Sn. Tolga TOSUN, Büyükşehir Belediyemizin temsilcileri ve müteşebbis heyeti oluşturan sanayicilerin katılımıyla gerçekleştirildi.” 

Peki Mütevelli Heyeti Toplantısı sonucunda sadece bu toplantıya katılan kişilerin açıklanması sizin için yeterliyse;

2023 yılında ne gibi faaliyetler yaptığınızı,

2024 yılında neler yapacağınızı,

Yapacaklarınız için ne kadar bir bütçe kullanacağınızı,

Bu bütçedeki önceliklerinizi,

Mesela bütçenizde Bandırma’nın parlayan yıldızı olan Bandırmaspor için bir yer ayrılıp ayrılmadığını ya da bugüne kadar nasıl bir katkı yaptığınızı,

Yapılmasını vaadettiğiniz Teknokentin ne durumda olduğunu,

Şu ana kadar kaç fabrikanın OSB’nize başvuruda bulunup, kaçının kurulum müsadesi aldığını,

Bu fabrikaların ne zaman tamamlanıp faaliyete geçeceğini vs. soruların cevaplarını kimden öğrenmeliyiz sizce Marmara OSB yönetimi?

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.