MARMARA OSB’DE KAMULAŞTIRMA DEVAM EDİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

MARMARA OSB’DE KAMULAŞTIRMA DEVAM EDİYOR

Bu haber 24 Şubat 2021 - 14:16 'de eklendi ve 4.286 kez görüntülendi.

Bandırma’da kurulacak olan Marmara Yüksek Teknoloji İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde kamulaştırma çalışmaları devam ediyor. Mahkeme aşamasında bilirkişilerin tespit edeceği birim fiyatları üzerinden kamulaştırma yapılarak araziler vatandaşlardan satın alınacak. Yetkililerden alınan bilgilere göre bugün itibari ile Organize Sanayi Bölgesinde parselasyon çalışmaları %90 oranında tamamlandı.

TEKNOKENT MARMARA OSB’DE KURULACAK

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde kurulması planlanan Teknokent Projesi için Marmara OSB Yönetim Kurulu da Üniversite Rektörlüğü ile görüşerek Teknokent Projesini Marmara OSB içinde yapmak istediklerini belirttiler. Tesislerin tamamlanması sonrasında Teknokent için söz hakkının %51 oranında Üniversiteye bırakılması konusunda her iki tarafında anlaşma aşamasında oldukları öğrenildi.

Bilindiği üzere Bandırma’da kurulacak olan Marmara Yüksek Teknoloji İhtisas Organize Bölgesi 2 Bin 200 Dönüm arazi üzerinde kurulacak. Bin 300 Dönümü sanayi parseli olacak Marmara OSB’nin şu ana kadar 800 dönümlük kısmı ön tahsis olarak verildi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.