MAK: BİREYSEL YAPILAŞMA BANDIRMA’NIN KONUT SORUNUNU ÇÖZMEZ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

MAK: BİREYSEL YAPILAŞMA BANDIRMA’NIN KONUT SORUNUNU ÇÖZMEZ

Bu haber 12 Ağustos 2022 - 10:19 'de eklendi ve 245 kez görüntülendi.

 

Bandırma’nın büyük emlak ve danışmanlık kurumu Mak Emlak sahibi Ertan Mak, Bandırma’nın gün geçtikçe büyüyen emlak ve konut sorununun bireysel yapılaşma ile çözülemeyeceğini belirterek, yeni konut alanları açılarak site türü yapılaşmalar yapılması gerektiğini ifade etti.

Bandırma’da yanlış yapılaşma var

Bandırma’da konut yapımı ve emlak politikalarının olmadığı belirten Ertan Mak “Boş olan her alana bireysel olarak birileri hemen bir konut yapıyor. Bandırma’da yapılaşmanın bir geleneği, projesi ya da planlaması bulunmuyor. Yıllardan bu yana gelen bu yanlış yapılaşma konut açığının büyümesine ve fiyatların artmasına neden oluyor. Doğal olarak emlak fiyatları sadece Bandırma’da artmıyor.  Ülkede genel olarak konut fiyatları ve kiralar gün geçtikçe durdurulamayacak şekilde yükseliyor.

Toplu büyük siteler yapılmalı

Bandırma için en büyük sorun yeterli derecede konut alanlarının imara açılmaması olarak görülüyor. Bu konuda Bakanlık, Büyükşehir Belediyesi Bandırma Belediyesi yeni konut alanlarının imara açılmasını sağlamalıdırlar. Bandırma’nın çok acil olarak yeni konut alanlarına ve yeni bir çarşı oluşumuna ihtiyacı var. Bu konuda gözler şimdilerde Yeni Mahalleye çevrilmiş durumda. Hiç değilse o mahalledeki potansiyelin yanlış kullanılmamasını düşünüyorum. Şöyle ki, kentsel dönüşümün bireysel bazda değil toplumsal bazda yapılmasını ısrarla belirtmek istiyorum. Öncelikle büyük yapılaşmalar için alt yapılar düzenlendikten sonra tek tek konutlar değil, büyük toplu siteler ile yeni mahallede konutlar yapılmalıdır.”

Bandırma hızla göç almaya başladı

Son nüfus sayımlarında Bandırma’nın nüfusunda çok büyük artışlar olmasa da orta vadede yeni OSB’nin açılması ve öğrenci akışı nedeniyle bandırma’nın hızla göç alacağını söyleyen Ertan Mak “Yeni sanayileşme nedeniyle Bandırma gelişmeye hız verdi. 20 Bini aşkın Üniversite öğrencilerinin şehre gelmesiyle de konut sıkıntısı had safhaya gelecek. Kuru bakliyat depolarının yapılacak olması da nüfusun ve konut ihtiyacının artmasına neden olacak. Kısacası artan talebi karşılayacak konut ve arsa alanı olmadığı içinde Bandırma’daki konut fiyatlarının ve kiraların düşebileceğini asla düşünmüyorum. “ Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .