KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLER İLE KUTLANIYOR

KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLER İLE KUTLANIYOR

ABONE OL
29 Mart 2024 05:56
KÜTÜPHANE HAFTASI ETKİNLİKLER İLE KUTLANIYOR
1

BEĞENDİM

ABONE OL

1964 Yılında ülkemiz genelinde kutlanmaya başlayan Kütüphane Haftası etkinlikleri geleneksel olarak bu yıl da sürdürülüyor. Bu yıl Kütüphane Haftası 25-31 Mart 2024 tarihleri arasında tespit edilen “Yapay Zeka Temelli Akıllı Kütüphaneler “tema çerçevesinde hazırlanan dolu dolu programlarla kutlanıyor.

Okullardan öğretmen ve idarecileri rehberliğinde gelen öğrenci gruplarına Kütüphane kavramı, kurumu, hizmetleri hakkında bilgilendirme konuşmaları yapılmakta, Bandırma Halk kütüphanesinin tanıtımı sağlanmakta, okuma alışkanlığı noktasında birinci basamak oluşturma çabası gösteriliyor. Belli program çerçevesinde Kütüphaneye gelemeyen kırsal mahallelerdeki okullara (Edincik ve Erikli gibi….) gidilerek benzeri programlar oralarda canlı casino siteleri düzenleniyor. Kırsal mahallelerdeki okullara hediye kitap sağlanarak okul kitaplıklarının zenginleştirilmesine çalışılıyor. Cezaevi kurumları ile öteden beri devam eden kitap alışverişi ve desteği düzenli programlarla sürdürülüyor.  İlçe kütüphane bahçesinde düşünülen kapsamlı kitap-okuyucu buluşması ise değişkenlik gösteren mevsim şartları nedeniyle Nisan ayı sonlarında gerçekleştirilmek üzere planlandı. Her yıl gittikçe zenginleşen kütüphane koleksiyonu bu yıl katılan tamamen yeni 4000’e yakın eser ile güncelliğini devam ettirmektedir.

Haftanın altı günü ve gün boyu kesintisiz hizmetiyle İlçe Kütüphanesi  tüm Bandırmalıların buluşma noktası olmayı hedefliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.