KURTULUŞUN 100 NCÜ YILINA 7 GÜN 7 GECE PROGRAM - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

KURTULUŞUN 100 NCÜ YILINA 7 GÜN 7 GECE PROGRAM

Bu haber 08 Eylül 2022 - 11:03 'de eklendi ve 1.486 kez görüntülendi.

Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100 ncü yılı 7 gün sürecek bir programla kutlanacak. Bandırma Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan program takvimine göre; 9 Eylül Cuma günü  “Bandırma Belediyesi 3×3 Uluslararası Basketbol Turnuvası” ile başlayacak olan program 17 Eylül akşamı Haluk Levent konseri ile sona erecek. 9-10-11 Eylül tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan Bandırma Belediyesi 3×3 Uluslararası Basketbol Turnuvası ile başlayacak olan Kurtuluş Programı,  14 Eylül saat 18.30’da Milli Mücadele Dönemi Sonrası Bandırma Kitap Tanıtımı ve İmza Günü programı ile devam edecek.

POLAT : 1 YILDIR HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR

Yaklaşık 1 yıldır hazırlıkları sürdürülen Milli Mücadele Dönemi Sonrası Bandırma Kitabı ile ilgili açıklamalarda bulunan Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, “Bandırma Kent Konseyi olarak Bandırma Belediye başkanımız Av. Tolga Tosun’un büyük destekleri ve Kültür Müdürlüğümüzün öncülüğünde; yaklaşık bir yıldır yoğun çalışmalar yaptığımız çok değerli akademisyen, araştırmacı ve genç yazarlarımızın ve içinde ilk kez gün yüzüne çıkacak olan fotograflar ile MİLLİ MÜCADELE DÖNEMİ VE SONRASI BANDIRMA kitabımızın tanıtımı ve 100. YIL TARİH SÖYLEŞİLERİ etkinliklerini düzenliyoruz. Son silahlı mücadelelerin gerçekleştiği ve Son Kurşunun atıldığı Kuvayi Milliyenin, kuruluşun ve kurtuluşun şehri Bandırmamızın Kurtuluşunun 100. Yıl Etkinliklerine tüm Bandırmalıları davet ediyoruz. Kurtuluşun 100. Yılına yakışan etkinlikler ve programlar için Belediye Başkanımız Av. Tolga Tosun ve Kültür Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kurtuluş Etkinlikleri çerçevesinde 15 Eylül saat 21:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak etkinlikte ise Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı İzmir Devlet Türk Dünyası Dans ve Müzik Topluluğu Zafer Yolu 100. Yıl Son Söz Özel Gösterisi gerçekleştirilecek.

16 Eylül tarihinde Bandırma Nikah Salonu’nda yapılacak olan söyleşilerde ise Bandırmalılar birbirinden değerli isimlerden tarih söyleşileri dinleyecek. “100. yılında son kurşunun hikayesi” başlıklı oturumda Prof. Dr. Mehmet Karayaman, Prof. Dr. Zeki Çevik, Gazeteci Yazar Engin Arıcan, Egemen Günsav, Ulaş Töre Sivrioğlu konuşmalarını gerçekleştirecekler. Aynı gün saat 18.00’de ise Türkiye’nin tanınmış tarihçilerinden Prof. Dr. İlber Ortaylı Cumhuriyet Meydanı’nda dinleyicileri ile buluşacak. 16 Eylül günündeki yoğun söyleşi trafiği akşam saat 21:00’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilecek Balıkesir Bakım Mühimmat Okulu ve Eğitim Merkezi Bölge Bando Komutanlığı 100. Yıl Senfoni Konseri ile son bulacak.

Kurtuluşun 100. ncü yılı olan 17 Eylül 2022 sabah 09.30’da Cumhuriyet Meydanı ve Son Kurşun Anıtı’nda yapılacak törenler sonrasında etkinlikler, Tunç Başaran Kültür Merkezi “Belgeler ve Fotoğraflarla Son Kurşun” Sergisi, Melih Çınar Sergi Salonu’nda “Rengarenk Cam Sergisi” , Ordu Caddesi boyunca yapılacak fener alayı yürüyüşü ve Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak Haluk Levent Konseri ile son bulacak.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .