KÜÇÜK SANAYi SORUN YUMAĞI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KÜÇÜK SANAYi SORUN YUMAĞI

Bu haber 10 Mart 2021 - 10:41 'de eklendi ve 5.960 kez görüntülendi.

Bandırma Küçük Sanayi Sitesi ayın 21’in de yapılması planlanan Genel Kurula hazırlanırken sanayi esnaflarının sorunları da her geçen gün çözüm bekliyor. Başta güvenlik olmak üzere, sanayi içerisine rastgele bırakılan hurda araç ve malzemeler ile at arabalı hurdacılar sorunların başında geliyor. Bandırma Şehir Gazetesi olarak sanayi esnafını ziyaret edip sorunlarını dinlediğimizde deyim yerindeyse bir dokunup bin ah işittik.

ALİ OSMAN ATA / ÖZEL HABER

Ufuk Kaypak (Tavuk Dünyası) : Biz zora düştüğümüz pandemi döneminde dahi kiramızı, vergimizi ödemenin çabası içindeyiz. Buna rağmen cadde aralarında hijyen şartlarından uzak özel otolarında seyyar gıda satıcıları bizimle haksız rekabete giriyorlar. Yönetime bu konuda ikazda bulunduk.

Murat Özcan (Özcan Torna) : Pandemi döneminde zora düştük. Devlete başvurmama rağmen yardım alamadım. Dükkanımızın önüne bir şey çıkarmaya korkar olduk. Hemen çalınıyor. Sanayi Sitesi içinde Bandırma Emniyeti ya mobil ya da kalıcı bir karakol kurması lazım. Yönetimden bu konuda destek beklediğimizi belirttik.

Samet Sagan (Çakır Oto Elektrik) : Pandemiden etkilenmedik biz. Sadece haftasonları çalışamadık. Diğer arkadaşlar gibi bende hurdacılardan şikayetçiyim. At arabaları ile gezip sormadan bizim malzemelerimizi alıyorlar. Dükkanımın yanında duran pimapen kapımı ve demir sandalyemi habersizce alıp gittiler. Bunun yanısıra alt yapı sorunlarımız da var. Belediye Başkanı ayda bir yönetimle görüşüp gidiyor. Ama yapılan bir şey yok. Sanayi içine rastgele bırakılan hurda araçlar nedeniyle tamire gelen araçları bırakacak yer olmuyor

Sabri – Fehmi ve Sami Aydın (Aydın Makine) : Tüm esnaf arkadaşlar gibi biz de güvenlikten şikayetçiyiz. Gündüz dahi araçlarıyla at arabalarıyla gelen kimliği belirsiz kişiler büyük makine ekipmanlarımızı dahi çalıyorlar. Sanayi sokaklarına bırakılan hurda araçlar nedeniyle kendi araçlarımıza ve makine ekipmanı getiren müşterilerin araçlarına park yeri bulamıyoruz. Bandırma Belediyesi sanayi sokaklarına haftada bir gün süpürgeli araçlarla temizlemeli. Belediye hizmetlerinden üvey evlat muamelesi görüyoruz. Caddelerdeki seyyar satıcıların kaldırılmalı. Ya da bunlar kayıt altına alınarak kira alınmalı veya bir düzen getirilmeli. Tüm esnaf arkadaşlar bekçi parası ödüyor ama sanayide güvenlik hak getire. Sanayiye mobil karakol ya da sabit karakol istiyoruz. Ayrıca olası kazalara yaralanmalara müdahalede sanayimizde bir sağlık kliniği, sağlık ocağı gibi bir yer yok. Burası 400 dükkanın hizmet verdiği bir yer. Binlerce insan çalışıyor.

Aytaç Aydın (Nazar Oto Yedek Parça) : Pandemi nedeniyle her esnaf gibi biz de zorlanıyoruz. Devlet Desteğinden yararlanamadım. Sitemizdeki güvenlik sorunu had safhaya çıkmış durumda. Dükkanımın önünden yedek parça kolilerimi çaldılar. Bizim sanayi de sadece kapıda güvenlik var. O da yetersiz. Güvenlik belli aralıklarla sanayide devriye gezmeli.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN