KORUYUCU AİLE TANITILDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KORUYUCU AİLE TANITILDI

Bu haber 06 Aralık 2021 - 17:13 'de eklendi ve 370 kez görüntülendi.

Balıkesir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa yürüttüğü koruyucu aile hizmet modeli toplantısı , Barış Manço Kültür Merkezinde yapıldı. Toplantıya Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın eşi Fatma Nur Şıldak , Kaymakam Engin Aksakal, Rektör  Süleyman Özdemir , Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Dost, Kalder Derneği Başkanı Müge Canan Yelekçi , Daire müdürleri , muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı okunmasının  ardından Açılış konuşmasını yapan   Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost ; Ülkemizde korumaya ihtiyacı olan çocuklarımıza uygulanan aile odaklı bakım sistemi ile çocuklarımızın aile ortamında sevgi ve güvenle büyüyebilmesi ve geleceğe özgüvenle daha emin  bir şekilde hazırlanmaları amaçlanmaktadır. Koruyucu aile hizmetinin amacı ise, korumaya ihtiyacı olan çocuklarımızı bire bir ilgi, sevgi, destek ve koruma amaçlı gözetim sağlayacak koruyucu aileler ile buluşturmaktır. Son istatistiklerimize göre ilimizde yüz yetmiş dört aile yanında yüz doksan beş çocuğumuz bu hizmetten yararlanmaktadır. Yaptığımız çalışmalar ile korunmaya ihtiyacı olan çocuklarımızın psikososyal gelişiminin aile ortamında sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından koruyucu aile hizmetleri daha fazla kitlelere ulaştırmak çabasındayız”dedi. Daha sonra uzmanlar ve psikologlar koruyucu aile olmanın şartları ve gereklilikleri konusunda konuklara bilgi verdi.

Ali Osman ATA

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .