KÖR ÖLÜNCE BADEM GÖZLÜ OLURMUŞ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

KÖR ÖLÜNCE BADEM GÖZLÜ OLURMUŞ

Bu haber 20 Temmuz 2022 - 9:36 'de eklendi ve 1.768 kez görüntülendi.

Bandırma son günlerde eski askeri alan arazisi ile yatıp o arazi ile kalkıyor. Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin parasını verip aldığı Bandırma’nın elinde kalan tek nefes alacağı alan şimdi mesken ve ticari alan oluyor. 50 seneden bu yana Bandırma’nın ve Bandırmalının göz ardına ettiği bu arazi için şimdilerde haklı olarak bağıranların biraz geç kaldığını düşünüyorum. Çok güzel bir atasözümüz vardır. Kör ölünce badem gözlü olurmuş. Gerçekten de o değerli alanın fuhuş ve uyuşturucu kullanım merkezi olduğunda kılını kıpırdatmayan bizler şimdi o araziye sahip çıkmaya çalışıyoruz. Geç kaldık inanın çok geç kaldık. Atı alan Üsküdar’ı çoktan geçti.

Neden böyle söylediğimi anlatayım. İddialara göre, bizler neler yapılabileceğini tartışırken, adını yazmak için erken olan Bursalı bir yatırımcı geçmiş dönem bir siyasetçi ile bu alana gelerek son noktaları koydukları yönünde duyumlar var. Villaların, benzinliğin ve ticari alanların nereleri olacağı bu projede tüm açıklığı ile yer alıyormuş. Bu yatırımcılar işi çoktan bitirmişler. Buradan geri döner mi varın siz ya da bizler Bandırmalı olarak hep beraber düşünelim.

Bu değerli arazinin kaybedilmesi noktasında tek suçlu Balıkesir mi diye sormak isterim. Atıl olarak göz ardı edilen bu arazi çok önceleri Bandırma’ya kazandırılamaz mıydı sorusunu hepimiz kendimize soralım. Ya da Edip Uğur o alana gelerek yapılacakların sinyallerini verirken bizler ne yapıyorduk. Basın toplantıları yapan Bandırma Belediyesi ve CHP’ye soralım. Yalçın Cömert’in yaptığı projede konut ve ticari alanlar yok muydu? Şimdi diyorlar ki o proje değişti. Fark eder mi? Dursun Mirza kendi dönemini savunup sorumluluğu Tolga Tosun dönemine atarken sizce çok mu haklı?

Düğün bittiğinde kınayı ellerine çalmaya çalışanların iyi niyetlerinden zerrece şüphem yok. Bandırma’nın elinde kalan son arazinin yeşil alan ve yaşam alanı olarak kalmasını istemekte sonuna kadar haklılar. Ben de aynı görüşteyim. Bandırma’yı temsil eden aktivistlerin yaptığı basın açıklamasına yaklaşık 30 kişinin katılması Bandırmalının vurdumduymaz tavrını göstermiyor muydu? Açıklama da Bandırmalının yüzde 99 u bu projeye karşı derken Ak Parti ve MHP’nin bu projeyi desteklediğini unutmuş gözüktüler.

Gelelim konunun rant projesi olup olmadığına, bu projeyi savunanlar projenin rant projesi olmadığını söyleseler de bu bal gibi rant getiren bir proje. Elde edilecek paranın Bandırma için harcanacağını söyleyerek ambalajlamak başlı başına bir şark kurnazlığıdır. Belediyeler bir kente yatırım yapmak için kentin değerlerini satmak zorundalar mı? Dağ Bölgesine ya da Körfez bölgesine yatırım yarışına giren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi o kentlerin hangi değerlerini sattı diye buradan sormak isterim. Başka bir değişle o arazi üzerinde proje yapılmasaydı, Büyükşehir Bandırma’ya hizmet getirmeyecek miydi?

İğneyi karşımızdakine çuvaldızı ise kendimize batıralım. Tekel arazileri ve Cin Çukuru arazisi yıllardan bu yana değerlendirilemiyor. Sebep Cemal Öztaylan’ın araziler üzerine koyduğu kamu şerhi. Bu şerh olmasaydı, Bandırma Belediyesi bu arazileri gelir getirecek şekilde değerlendirmeyecek miydi? O projeler rant projeleri olmayacak mıydı? Aklıma düşen böylesi delice sorular çoğalmaya başladı. Ara vermek gerek diye düşünüyorum.

Ne diyelim, her şeyin hayırlısı. Umarım kazanan her zaman Bandırma olur.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .