KOMİSYONUN GÜNDEMİNDE İHRACAT VAR

KOMİSYONUN GÜNDEMİNDE İHRACAT VAR

ABONE OL
8 Kasım 2023 19:32
KOMİSYONUN GÜNDEMİNDE İHRACAT VAR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Ticaret Borsası Beyaz et, Kırmızı et, ve Yumurtacılık Meslek İhtisas Komisyonu Kasım ayı olağan toplantısı borsa meclis salonunda yapıldı.

Şerafettin Çıkar başkanlığında toplanan komisyonun toplantı gündemi Beyaz et ve yumurta ürünlerinde İhracat süreçlerinin gümrükleme ve transport süreçleri oldu. Komisyon toplantısına Bandırma Sürat Gümrükleme Müşavirliği firması ortağı Selim Dinçer Ünver ve Bandırma Gümrük Müdürlüğü Muayene Memuru Ceyhun Çevik katılım sağladı. İhracat süreçlerinde, gümrük mevzuatı, transit işlemler ve Dahilde İşleme Rejimi hakkında görüş alışverişi yapıldı. Komisyona Borsanın son olarak yaptığı Moskova Ticaret Heyeti ve Rusya pazarındaki son gelişmeler ile ilgili konularda, Borsa personeli Eyyüp Arslan bilgilendirme yaptı. Komisyon Başkanı ve Bandırma Kasaplar Odası Başkanı Şerafettin Çıkar Komisyonun 2023 yılı toplantı gündemleri ve 2024 yılı beklentileri hakkında bilgiler verdi. Komisyon Başkan Yardımcısı ve SS. Eğitimciler Kooperatifi Yönetim Kurulu üyesi S. İsmail Özkan katılımcılara bölgemizdeki kırmızı et sektöründeki güncel gelişmeler ve Kooperatifçilik uygulamaları hakkında bilgi verdi. Komisyona misafir olarak katılım sağlayan diğer sektör temsilcileri mevcut İhracat lojistiği ve ürünlerin son kullanım tarihlerinin ülkeler arası farklı uygulamaları hakkında görüşlerini bildirdiler. Toplantı tüm katılımcıların iyi dilek ve temennilerinin paylaşımı ile sona erdi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.