KLİMANIZ YAZA HAZIR MI? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KLİMANIZ YAZA HAZIR MI?

Bu haber 02 Haziran 2021 - 12:17 'de eklendi ve 1.604 kez görüntülendi.

Sıcak yaz günleri yaklaşırken sıcak havaların vazgeçilmez cihazı klimaların da periyodik bakımlarının yapılarak yaza hazır hale getirilmesi gerekir diyen Saray Soğutma Firma Sahibi Murat Atansoy mutlaka klimalarında bakım yapmaları konusunda klima kullanıcılarına uyarılar da bulundu.
Klimalara yılda 2 kez bakım yapılması gerektiğini belirten Murat Atansoy “Bu bakımlar yaz ve kış aylarına girilirken yapılmalıdır. Klima bakımlarının yapılmasındaki amaç yüzde 50 oranında cihazın performansını arttırmak ve uzun vadeli kaliteli ve temiz hava elde etmektir. Diğer yüzde 50 si ise emiş yapan klimanın iç ünitesinde oluşacak virüs ve bakterilerin temizlenmesidir. Covit19 salgını nedeniyle çeşitli firmalar klima temizliğinin ardından 1 ile 3 ay arasında virüs ve bakterilere karşı koruma sağlayan ilaçları klimaların iç ünitelerinde kullanmaya başladılar.
Klima bakımlarında dış ortamda bulunan motor grubunun ölçümü, dış ortamdan gelen tozların mümkün olduğu kadar temizlenmesi öne çıkarılmalıdır. İç ünitelerde ise filtreler temizlenmeli ve iç ünite ağzında biriken tozların ortama ulaşmadan yok edilmesi ile yüzeyin anti bakteriyel anti virüs ilaçlarıyla temizlenmesi sağlanmalıdır.”
Klima kullanıcılarını klima bakımlarının aksatılmaması konusunda uyaran Saray Soğutma Firma sahibi Murat Atansoy, bakım hem cihazların kullanım süreleri uzatacak hem de sizlere temiz ve kaliteli bir ortam hazırlayacaktır dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.