KIZILAY VEKALET İLE KURBAN KESİM ÜCRETLERİNİ AÇIKLADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KIZILAY VEKALET İLE KURBAN KESİM ÜCRETLERİNİ AÇIKLADI

Bu haber 23 Haziran 2022 - 9:09 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

Türk Kızılay’ının vekâletle kurban kesim kampanyası ile yurt içi ve yurt dışı kurban fiyatları açıklandı.

Bu sene yurt içinde 42 bin, yurt dışında 100 bin Hisse olmak üzere hisse kesimi planladığını belirten Türk Kızılay Bandırma Şube Başkanı Halil Özümüt, Türkiye dahil 22 ülkede bu organizasyon gerçekleşeceğini, toplam 50 ayrı noktada olacaklarını belirtti. Ulaşılması planlanan ihtiyaç sahibinin ise 4 milyon hedeflendiğini ifade eden Kızılay Şube Başkanı Halil Özümüt “ 81 ilde 1,5 milyon kişiye kurban eti ulaştırma planı içindeyiz. İlk olarak bağışçılarımız vekaletlerini verecekler. Daha sonra vekaleti veren bağışçımıza bilgilendirme mesajını göndereceğiz. Din görevlileri gözetiminde modern ve hijyenik kesimhanelerde vatandaşlarımızın kurbanlarını keseceğiz. Kesim sırasında hisse sahiplerinin ismi okunacak. Kesimi takiben kişiye bir mesaj atılacak. Türkiye dahil 22 ülkede kesim yapılacak. Kurbanlarımızı, geçen sene olduğu gibi Filistin, Yemen gibi ülkelerdeki ihtiyaç sahibi insanlara ulaştıracağız.

Genel Merkezimiz dışında ayrıca Türk Kızılay Bandırma Şubesi aşevimizde kullanılmak üzere Büyük Baş Kurban kesimi de gerçekleştireceğiz. Bu kesimde bir hisse bedeli 4.275,00.TL olarak belirledik. Kişiler ay başına kadar ödemelerini yapıp vekaletlerini Şube görevlimize vermeleri gerekiyor. Kesim bayramın 2.günü gerçekleşecek olup, kesme ve sıyırma işlemi sonunda bayramın 3.günü bağışçılarımıza üçer kg et verilecek. Kalan etler ise beşer kg lık paketler halinde -18 soğuk hava depomuzda muhafaza edilerek yıl boyunca bir kısmı aşevi yemeklerimize katılarak, bir kısmı ise kavurma yapılarak ihtiyaç sahiplerimize kavurma konserve şeklinde dağıtılacak. “ dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .