KİTAP GÜNLERİNİ SİYASET GÜNLERİNE ÇEVİRDİLER - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KİTAP GÜNLERİNİ SİYASET GÜNLERİNE ÇEVİRDİLER

Bu haber 23 Eylül 2021 - 11:54 'de eklendi ve 1.735 kez görüntülendi.

 

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan yaptığı açıklamada Bandırma Belediyesinin düzenlediği Kitap Günleri etkinliğinin siyasallaştırıldığını belirterek Kitap Günleri etkinliğini adeta siyaset günleri etkinliğine çevirdiler dedi.

CUMHUR İTTİFAKINA OY VEREN BANDIRMALILAR YOK SAYILDI

Yerel seçimlerde 40 Bin Bandırmalının Cumhur İttifakına oy verdiğini söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “Bandırma Belediyesinin böylesine yaptığı etkinliklerde Cumhur İttifakının da görüşlerini almasını beklerdik. Davet edilen tüm yazarlar ve sanatçılar iktidara karşı olup eleştirel yaklaşım içinde olanlardan seçilmiş. Biz şirketle anlaştık, onun davet ettikleri sanatçılar geldi savunması bu nezaketsizliğin bahanesi olamaz. Birde şimdi siyasi parti genel başkan yardımcılarını davet ederek programa dahil edilmeleri Kitap Günlerini tamamen siyaset günlerine çevirme arzusunda olduklarını ispat etti. CHP ve İyi Parti Genel Başkanları etkinliğe davet edilirken Ak Partili siyasetçilerinin yok sayılması siyasi barışın yaşandığı Bandırma’ya ve Bandırma Belediyesine yakışmadı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin Bandırma’da düzenleyeceği Sokak Basketbol etkinliğinin Kitap Günleri ile aynı tarihlere denk gelmesi üzerine nezaketen bir bu etkinliği ileri bir tarihe erteledik. Ak Parti olarak bizler böylesi bir nezaket çerçevesinde siyaset yaparken Kitap Günleri adı altında yapılan etkinliğin siyasallaştırılması bizleri üzmüştür.”

DEVAM EDEN YATIRIMLARDA SONA YAKLAŞILDI

Ak Parti Hükümetinin Bandırma’da devam eden yatırımları hakkında bilgiler veren Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan “Pandemi bilindiği üzere tüm Dünya’da etkisini göstermeye devam ediyor. Bu olumsuz etki ne yazık ki, Bandırma’da devam eden yatırımları da yavaşlattı. Ancak tüm olumsuzluklara karşın Bandırma’da devam eden yatırımlarda sona yaklaşıldı.

Bandırma’ya çok yakışacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi inşaatında artık son düzenlemeler yapılıyor. Çevre düzenlemelerinin ardından yılbaşından önce ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin hizmete gireceğini söyleyebilirim.

Paşakent Mahallesinde yapılan Kültür Merkezi inşaatında müteahhit değişiklikleri oldu. Balıkesir valiliği aldığı karar ile ihale yeni firmalara verildi. Şimdi Kültür Merkezi inşaatı hız kazandı. 2022 yılı sonlarına doğru Kültür Merkezimizi de Bandırma’ya kazandırmış olacağız.

Devam eden yatırımlarımızdan biri de Liman AVM önündeki alt geçit ve köprülü kavşak inşaatı. Burada trafiği kesmeden inşaata devam edilmesi sıkıntılı da beraberinde getirdi. Şimdi burada da yol tabyaları döşenmeye başlandı.”

YENİ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ VE SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

Yıllardan bu yana atıl vaziyette duran Pertevniyal Hastanesinin restorasyon çalışmaları başladı. Bu çalışmalara paralel olarak hastanenin yanındaki araziye de yeni bir İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Sağlıklı Yaşam Merkezi binası yapılacak. Bu Sağlıklı Yaşam Merkezinde beslenme danışmanlığı, fiziksel aktivite, kadın ve üreme sağlığı, gebe sınıfı, sigara bırakma polikliniği, çocuk ve ergen sağlığı danışma hizmetleri, okul sağlığı hizmetleri gibi üniteler bulunacak “ Dedi.

&nbps

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.