KIRSAL MAHALLELERE MOBESE KAMERALARI GELİYOR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KIRSAL MAHALLELERE MOBESE KAMERALARI GELİYOR

Bu haber 25 Şubat 2021 - 12:36 'de eklendi ve 2.147 kez görüntülendi.

Bandırma birçok ilin geçiş güzergahın üstünde olmasına karşın emniyet ve asayiş yönünden huzurlu bir kent olduğunu vurgulayan yetkililer son günlerde mala karşı işlenen suçlarda küçük bir artış olduğunu ifade ettiler. Diğer kentlere göre suç işleme oranlarının düşük olduğu Bandırma’da yeni kullanılmaya başlayan güvenlik kameraları ile denetimlerin daha etkili bir şeklide yapılacağı belirtildi. Bilindiği üzere Bandırma’ya kısa bir süre önce 62 adet yeni güvenlik kameraları yerleştirilmişti. Kırsal mahallerde güvenlik kamerası bulunmadığını söyleyen yetkililer son dönemde bu konuda da adımlar atıldığını ifade ederek kırsal mahallelere de güvenlik kameraları konulacağını, artık kırsal mahallelerinde güvenlik kameraları ile izleneceğini söylediler. Kırsal Mahallelere konulacak güvenlik kameraları noktasında Kaymakamlık, Büyükşehir Belediye ve Bandırma Belediyesi ortak hareket edecekler. Yeni güvenlik kameraları ile suçu önleme noktasında Bandırma’da olumlu sonuçlar alınacağı düşünülüyor.

YENİ NARKOTİK BİRİMİ KURULDU

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak’ın da katıldığı güvenlik ve asayiş toplantısında emniyette yeni birimler oluşturulması konusunda da karar alındı. Yetkililerin verdiği bilgilere göre Bandırma’da sadece narkotik olaylara bakacak yeni bir narkotik birimi kurulacak. Bu birim Bandırma’daki narkotik olaylardaki sayıların azalması için çalışacak. Kurulacak yeni narkotik birimin çalışmalarıyla Bandırma’da uyuşturucu kullanımının azalması, uyuşturucu ticaretinin önüne geçilmesi öngörülüyor.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.