KIRSAL KALKINMA ORTAK HİZMET PROJESİ İMZALANDI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KIRSAL KALKINMA ORTAK HİZMET PROJESİ İMZALANDI

Bu haber 22 Ekim 2021 - 16:00 'de eklendi ve 398 kez görüntülendi.

Bandırma Belediyesi, “Kırsal kalkınma ortak hizmet protokolü” imzalayarak yeni bir projeyi hayata geçirdi. Doğa Mahallesi Güzelleştirme Derneği, Çepni Mahallesi Kalkınma ve Güzelleştirme Derneği, Eski Ziraatli Mahallesi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yapılan “Kırsal kalkınma ortak hizmet protokolü” imza törenine CHP İlçe Başkanı Selim Panç, İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, Belediye Meclis üyeleri, Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.

Protokol kapsamında Eski Ziraatli Mahallesinde 35 ton buğday, Çepni Mahallesinden 25 ton buğday, Doğa Mahallesinden 12 ton nohut ve 6 ton 750 kilo kuru fasulye belediye verilecek. Belediyede elde edilen ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştıracak. Belediye 60 ton buğdaydan fabrikalarla anlaşarak un elde edecek. Proje kapsamında ise Doğa’da 662, Ziraatli’de 352, Çepni’de ise 214 dönüm alanın ekimi derneklerce ekilecek.

İmza töreninde konuşan Eski Ziraatli Mahallesi Muhtarı Mustafa İpek, Doğa Mahallesi Muhtarı Mustafa Pınar ve Çepni Mahallesi Muhtarı İsmail Köymen, geçen sene Doğa Mahallesinde başlayan Kırsal Kalkınma Ortak Hizmet Projesinin başarılı olduğunu belirterek bu uygulamanın kendi mahallerinde de hayat geçmesinden mutluluk duyduklarını belirttiler.

TOSUN: ÜRETİLEN ÜRÜNLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE DAĞITIYORUZ

Belediye Başkanı Tolga Tosun İmza töreninde yaptığı konuşmada tarımsal üretimin önemine işaret ederek “ Elde edilen ürünlerin ücretsiz olarak ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak. Birçok gelirimiz Büyükşehre geçerken köylerden gelen çok sayıda tarım arazisinin sahibi olduk. Bu araziler kiraya verilirken geçen yıl Doğa Mahallesi ile proje yaptık. Buradaki amaç birincisi arazinin köylülerce ekilmesi, geçmiş yıllarda ihalelerde kiralanan arazilerin tahsilâtın yapılamaması en önemlisi de buradan aldığımız ürünleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak. İlk projemiz yapıldı. Kendi adımıza patentli nohut ve kuru fasulyemiz oldu. Şimdi de yapacağız protokole unumuz olacak. Buradan aldığımız buğdaydan el edeceğimiz unları da ihtiyaç sahiplerine dağıtacağız. “dedi.

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.