KİRİŞ: ALTIN HER ZAMAN GÜVENLİ LİMANDIR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KİRİŞ: ALTIN HER ZAMAN GÜVENLİ LİMANDIR

Bu haber 20 Kasım 2020 - 9:52 'de eklendi ve 1.857 kez görüntülendi.

Safir Kuyumculuk İşletmecisi Mehmet Kiriş uzun süredir devam eden altın ve dövizdeki yükselişin sona erdiğini belirterek, bu süreçte küçük yatırımcılar altın ve dövize yöneldiler. Hatta bazı küçük yatırımcılar kredi çekerek altın ve döviz satın aldılar dedi.

Ancak ibrenin tersine döndüğünü ifade eden Safir Kuyumculuk İşletmecisi Mehmet Kiriş “Küçük yatırımcılar zarar etme riskini göz önüne almalıdırlar. Pandemi dolayısıyla artan döviz ve altın fiyatları son haftalarda düşüşe geçti. 539 lira ile zirve yapan altının gram fiyatı şimdilerde 475 liralara kadar geriledi. Çeyrek altının fiyatı yaklaşık 100 lira düştü. Ata altını 3170 liradan satılıyor. Aynı şekilde döviz fiyatlarında da yüüksek oranda düşüşler yaşandı.

Önümüzdeki günlerde piyasalar Merkez Bankasının yapacağı faiz arttırılması kararına kitlenmiş durumda. Beklenildiği üzere Merkez Bankası faizi arttırırsa altın ve döviz fiyatlarında aşağı doğru bir hareketlenme olacaktır. Bu beklentilere paralel olarak Dünya’daki aşı beklentisi altın ve döviz fiyatları üzerinde etkili olacaktır. Şahsen bu beklentiler ile altın ve döviz fiyatlarında kısmen düşüşün devam edeceğini düşünüyorum.

Ancak uzun vadede altındaki düşüşün yerini tekrar yükseliş trendine bırakacağını ön görüyorum. Aşının bulunmasıyla pandemi sürecinin sona ermesiyle normal hayata geri döneceğiz. Altın tekrar en güvenli liman olmaya devam edecektir.” Dedi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.