KİMSE İYİ PARTİ ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞMASIN

KİMSE İYİ PARTİ ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞMASIN

ABONE OL
4 Ağustos 2023 09:36
KİMSE İYİ PARTİ ÜZERİNDEN PRİM YAPMAYA ÇALIŞMASIN
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert son günlerde partisi hakkında yaratılmak istenen spekülasyonlara yanıt verdi. Kimse İyi Parti üzerinden prim yapmaya kalkmasın diyen Başkan Sert, İyi Parti olarak 2024 yerel seçimlerine kendi aday ile girecekmiş gibi hazırlıklarına başladı dedi.

Millet İttifakı sona ermiştir

28 Mayıs günü yapılan 2. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Millet İttifakının sona erdiğini vurgulayan İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert “ Yaklaşan yerel seçimlerde İyi Parti olarak tek başımıza kendi adayımızla seçimlere girecekmiş gibi çalışmalarımıza başladık. Genel başkanımız Meral Akşener Hanımefendi iradeleri ve bilgileri doğrultusunda bazı kentlerde işbirliğine gidebiliriz.

Özellikle Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecindeki gelişmeler ki bu gelişmeler Genel başkanımızın bilgi dışında yapılmıştır bizleri oldukça rahatsız etti. Millet İttifakının dışındaki kişilerle yapılan gizli pazarlıklar ittifaktaki güven ortamını yaralamıştır. Bu gelişmeler iyi Parti’yi ittifak dışına çekerek kendi adayları ile seçimlere girme noktasına taşımıştır.

Bandırma’da 19 bin İyi Parti oyu vardır

Yerel seçimler yaklaştıkça şu algı ülke genelinde yaratılmaya çalışılıyor. Seçimlerde işbirliği olmaz ise AKP seçimleri kazanır. Tamam, AKP kazanmasında işbirliği tek taraflı olmaz ki. Eğer bir işbirliğine gidilecek ise bu 2019 seçimlerinde olduğu şartlarda asla olmayacaktır. İstanbul, Ankara, Adana, Mersin ve Balıkesir bizim olsun anlayışını bu kez kabul edemeyiz. Aynı şey Bandırma içinde geçerlidir.

2019 seçimlerini hatırlarsak, Millet İttifakı Bandırma’daki seçimleri 20 bin farkla kazanmıştı. Bu 20 bin farkın içindeki 17 Bin İyi Parti oyu neden göz ardı edildi ki. Bandırma’daki zaferin kilit partisi İyi Parti olmuştur. Yapılan son TBMM seçimlerinde de İyi Parti Bandırma’da 19 bin oy aldı. Oyları yükselten tek parti İyi Parti olmuştur. Bu gerçeği kimse unutmamalıdır. “

İyi Parti Bandırma’da başarının simgesidir

Bandırma’da İyi Parti’nin başarılarından birilerinin rahatsız olduğunu ifade eden İlçe Başkanı Necmi Sert “ İyi Parti Bandırma’da başarının simgesidir. Ülke genelinden çok daha oy almış bir partidir. Bizim ilçe teşkilatı olarak başarılarımız ortada iken farklı yorumlar yapılması kötü niyetin ta kendisidir. Bu spekülasyonları ciddiye almamız olası değildir. İlçe teşkilatı olarak tek yürek olarak seçim hazırlıklarına başladık. Tek başımıza seçimlere girecek gibi çalışmalara start verdik.

İyi Parti’yi başka partilerin iç işlerine kimse dahil etmeye çalışmasın. Biz buna izin vermeyiz. Yeni bir divan kurulu oluşturduk. İyi Parti’de Belediye Başkanı ve meclis üyesi olacak bilgi ve birikimli çok sayıda arkadaşımız var. İthal adayları düşünecek konumda değiliz. İyi Parti merkez partisidir. Hedefimiz en geniş halk kitlelerine ulaşmak ve İyi Parti’yi büyütmektir. “ Dedi.

Haber: Cemal Atabey

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.