KİMSE BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANINA HAKARET EDEMEZ! - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KİMSE BANDIRMA BELEDİYE BAŞKANINA HAKARET EDEMEZ!

Bu haber 19 Eylül 2014 - 14:23 'de eklendi ve 3.881 kez görüntülendi.

Geçtiğimiz akşam Bandırma’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 92 nci yılı vesilesiyle bir konser düzenlendi. Yağmurlu bir hava olmasına rağmen bu tür özel günlerde böylesi etkinlikler halkın birlik ve beraberliğinin yanısıra, moral motivasyon açısından da gerekli etkinliklerdir.

Bu etkinlikte Bandırma’nın konukları Leman Sam ve Yaşar’dı. Herşey iyi güzel gidiyordu, şarkılar güzeldi, ortam güzeldi, Bandırma’nın yanı sıra Erdek ve Manyas’tan konukları vardı Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın. Yağmurun azalması ve durması ardından meydandaki kalabalık git gide çoğalmaya başlamıştı.

Konsere verilen bir arada Başkan Dursun Mirza sahneye davet edilerek sanatçılar Leman Sam ve Yaşar’a Bandırma’ya gelişleri ve verdikleri güzel konsere bir teşekkür olarak plaket ve çiçek takdim etti.

Etti etmesine ama, o anda Leman Sam sanki Bandırma’ya kin ve nefret kusarcasına binlerce kişinin önünde Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya bakarak öyle sözler sarfetti ki, ortam bir anda buz kesti.

Sam, Bandırma Belediyesi’nin sokak hayvanlarına karşı gösterdiği tavırla ve hayvan barınağında sözde olan kötü şartları belirterek, sosyal medyada bununla ilgili çok paylaşım gördüğünü ve Başkan Mirza’dan bu ortamın düzeltilmesi için söz istedi.

Ama bunu binlerce kişinin önünde sanki maksatlı bir şekilde yapması ne sanatçı kişiliğine yakıştı, ne de o güzel ortamın ambiyansına.

Hepsini geçtim, Bandırma Belediye Başkanlığı makamını taşıyan bir kişi adı ne olursa olsun, ister Ahmet, ister Mehmet, ister Dursun Mirza.. Kimse sahneye gelen Bandırma Belediye Başkanı’na binlerce insanın karşısında maksatlı şekilde küçük düşürücü, aşağılayıcı tavırlar sergileyemez…

Öncelikle nerede olduğunuzu, kimin ya da kimlerin parasıyla buraya gelip o konseri verdiğinizi bilecek ve tavrınızı ona göre takınacaksınız. Varsa Bandırma’yla ilgili bir sıkıntınız, derdiniz, gün içinde Bandırma Belediye Başkanı’na bir nezaket ziyaretinde bulunur düşüncelerinizi iletirsiniz, doğrusu olan budur.

Ama orada binlerce kişinin toplanmasını fırsat bilerek bunu yapmak en basit tabiriyle TERBİYESİZLİKTİR.

Ünlü sanatçımızın bu kadar yaptığı da gazını almamış olacak ki, ertesi gün sosyal medyadaki sayfalarından yine Bandırma’ya saldırmış ve “Töreniniz batsın” ifadesiyle ağza alınmayacak cümlelerle Bandırma’ya ve Bandırmalılara sözler sarfetmiş.

Tabi gereken cevabı Bandırmalılar vermiş ama burada bir kez de bizler düşüncelerimizi sarfedelim dedik.

Sayın Leman Sam, bizler Bandırma’da oturan ikamet eden insanlar olarak bizlerin de sokak hayvanları konusunda eleştirdiğimiz durumlar muhakkak ki var. Barınağın durumunu da biliyoruz ama buna karşın Bandırma Belediyesi’nin bu konudaki özverisini de biliyoruz. Yeni bir barınak yapılmakta olduğunu, veteriner sayısının arttırılacağın ve hatta bu barınaktaki hayvanların beslenmeleri için yılda belediye bütçesinden milyarlarca lira harcandığını da biliyoruz. Ama gelin görün ki herşey dört dörtlük olmuyor.

Mutlaka eksikler, hatalar vardır, ama sizin en büyük hatanız konser vermeye geldiğiniz bir kentin Belediye Başkanını binlerce kişinin önünde aşağılamaya, küçük düşürmeye ve hatta kendi kafanıza göre komplo yapmaya çalışmak olmuştur.

Bunun kimse yalakalık olarak algılamasın, kişiler değil, makamlar önemlidir. Belediye Başkanlığı, Kaymakamlık, Valilik, Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı vb makamlar bir kişiyi değil, zümreleri, halkları, ülkeleri temsil eder. Oralara ve o makamlarda oturan kişilere yapılan hakaretler o kente, o ülkeye yapılmış demektir.

Bu da böyle biline…

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .