KEV EĞİTİME VERDİĞİ DESTEKLERİ AÇIKLADI - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KEV EĞİTİME VERDİĞİ DESTEKLERİ AÇIKLADI

Bu haber 20 Mayıs 2020 - 19:17 'de eklendi ve 815 kez görüntülendi.

Bandırma Kültür ve Eğitim Vakfı Başkanı Yavuz Demiralay KEV’in 2019-2020 döneminde Bandırma’daki eğitim kurumlarına yaptıkları faaliyetler hakkında açıklamalarda bulundu. Pandemi döneminde basın mensuplarının sağlığını da düşünerek basın toplantısı yapmadıklarının altını çizen Demiralay, “2020 yılı başından itibaren yaşanan pandemi süreci sağlık sektörünü ön plana çıkararak ,sağlıklı kalmayı zorunlu kılmıştır. Sağlığınız ile ilgili endişelerimiz nedeni ile sizleri basın açıklamamız ile bilgilendirmeyi uygun gördük.” dedi.

Demiralay açıklamasının devamında, “Vakfımız bu süreçte ; 7/24 canla başla sağlık çalışanlarına maske üreterek katkıda bulunan Bandırma Kültür Ve Eğitim Merkezine 3D printer ve Filament hibe etmiş, dezenfektan üreterek halk sağlığına katkıda bulunan Recep Gencer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Etil Alkol Depolama Alanı düzenlemesi yaparak salgın ile mücadele eden eğitim kurumlarımıza destek vermiş, sürece katkıda bulunmuştur. Ayrıca tasarım ve imalatı Platin Medikal ‘a ait 5 adet dezenfektan aparatı kurumlarımızda kullanılmak üzere Kaymakamlığa teslim edilmiştir. Ayrıca, Kaymakamlığımızın ilçe genelinde eğitim kurumlarımızdaki eksik ünitelerin (kütüphane, müzik odası, konferans salonu vs.), giderilmesi için başlattığı seferberliğe katılarak süreçteki kısıtlı imkânlara rağmen 19 Mart 2020 tarihinde ilgili okul müdürlerimiz ile yapılan toplantıyla alım, sipariş ve imalat işlemlerini başlatarak verdiğimiz start, büyük ölçüde 07 Mayıs 2020 tarihi itibariyle tamamlanmış Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yaman Egeli İlkokulu ve Şehit Üsteğmen Doğuş Uran Anaokuluna Konferans Salonları yapılarak eğitime hazır hale getirilmesi temin edilmiştir. Yaman Egeli Ortaokulunun kütüphane sandalyelerinin imalatı da halen devam etmekte olup, amatör spora verdiğimiz destekte basınımızda yer almıştır. Öte yandan 2019-2020 eğitim öğretim döneminde 19 ortaokul ve lise öğrencisine, 8 ön lisans ve 22 lisans öğrencisine burs verilmektedir. Bugün itibari ile ve 2019-2020 dönemi için Vakfımızca Bandırma eğitimine verilen destek ve katkı tutarı ; 528.415,36.- tl sıdır. Bandırma Kültür Ve Eğitim Vakfı, vakıf senedinde belirtilen amaç ve ilkelerine bağlı kalarak, açık ve şeffaf ( Web/bandirmakev.com ) yönetim anlayışı ile hizmetlerine devam edecektir” diye konuştu.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel