KENTSEL DÖNÜŞÜM BALIKESİR'İN DEPREM SORUNUNU ÇÖZÜYOR MU? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

KENTSEL DÖNÜŞÜM BALIKESİR’İN DEPREM SORUNUNU ÇÖZÜYOR MU?

Bu haber 23 Eylül 2013 - 17:20 'de eklendi ve 1.991 kez görüntülendi.

Balıkesir Mv. Haluk Ahmet GÜMÜŞ (20)(1)

Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na iletilmek üzere kaleme aldığı soru önergesinde Balıkesir’in deprem riskini ve kentsel dönüşümü gündeme getirdi.

 “KENTSEL DÖNÜŞÜMDE BALIKESİR NE DURUMDA?”

 Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a yönelik hazırladığı soru önergesiyle Balıkesir’in deprem riskini gündeme alan Haluk Ahmet GÜMÜŞ, 6306 sayılı kanunun uygulanmasında temel kaygının deprem riski olması gerektiği yönündeki görüşleri dile getirdi. Bunun için afet risk bölgelerinin tespit edilmesi gerektiğinin altını çizen GÜMÜŞ, bu çalışmaların uzman kadrolar ve kurumlarca denetlenmesi gerektiğini söyledi.

BAKANA SORDU: “BALIKESİR’DE KENTSEL DÖNÜŞÜM BÖLGELERİ NEYE GÖRE BELİRLENİYOR?”

Balıkesir Milletvekili Haluk Ahmet GÜMÜŞ, Bakan’a şu soruları yöneltti: “Balıkesir ilinde kentsel dönüşüm için seçilen yerlerin deprem risk değerlendirmesi hangi çalışmaya göre yapılmıştır? Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü tarafından ülke genelinde 5,5 büyüklüğü ve üzerinde deprem üretebilecek çok sayıda aktif fay bulunduğu ilan edilmiştir. Bu aktif fayların kaçı Balıkesir il sınırları içerisindedir? Balıkesir il sınırları içerisinde tespit edilen aktif fayların yerleri nerelerdir? Balıkesir İli’nde 6306 sayılı kanun kapsamında yapılan çalışmalar hangi aktif fayların bulunduğu yerlerde seçilmiştir? Balıkesir’de 6306 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmalarında yer seçiminde deprem riski ve diğer afetler dışında bir öncelik gözetilmekte midir? Balıkesir İli’nin afet risk haritaları oluşturulmuş mudur? Şayet oluşturuldu ise hangi uzman kuruluşlar tarafından denetlenmektedir?”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .