KENT KONSEYİ TRAFİK KAZALARINA DİKKAT ÇEKTİ

KENT KONSEYİ TRAFİK KAZALARINA DİKKAT ÇEKTİ

ABONE OL
27 Mayıs 2023 15:40
KENT KONSEYİ TRAFİK KAZALARINA DİKKAT ÇEKTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Bandırma Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat, trafik kazalarının yoğun olarak yaşandığı kavşaklarla ilgili olarak basın bildirisi yayınladı.

Polat ” Bandırma’ya Banvit yönünden girişte Toru Un civarında yer alan geçiş bölgesi tüm Bandırmayı ve Bölgemizden diğer illere geçişi ilgilendiren bir nokta konumundadır. Gün içinde özellikle büyük yük araçlarının geçişi noktasında önemli bir arter durumunda olan bu nokta uyarı ve mühendislik açısından yetersizdir. Bilimsel veriler elimizde olmadığı için günlük bu kavşaktan kaç araç geçtiğini bilemiyoruz. Ancak Bandırma nüfusunun gün içinde kullanıldığı önemli ulaşım noktası olduğunun anlatmaya gerek yok sanırım.

Bu kavşakta ne yazık ki ölümlü, maddi hasarlı kazalar sürekli görüyoruz. Trafik kazaları yanı sıra vatandaşlarımız çok ciddi zaman kaybı yaşamakta, bu kavşakta oluşan kuyruklar ayrıca vatandaşlarımızın zaman ve enerji kaybına neden olmaktadır.

Nüfusun tamamını etkileyen bu arter nedeniyle “ KAZA GELİYORUM DER!” demekteyiz. Vatandaşlarımızın bu kavşakta göz göre göre öncelikle canlarına zarar gelmesi hepimizi derinden üzmektedir.

Aynı durum Ayyıldız Mahallesi çıkışı Erdek-Bandırma karayolu bağlantı kavşağında da yaşanmaktadır. Yaz aylarının başlamasıyla Çanakkale-Bursa-Erdek geçiş güzergahında olan bölgemizde yaşanacak yoğunluğu anlatmamıza gerek yok. Bölgemize ziyarete gelecek misafirlerimiz açısından önem taşımaktadır.

Bu noktalar ile ilgi yetkili kurumların harekete geçmesi ne kadar ötelerlerse biz burada aynı sebeplerden dolayı daha çok üzüleceğiz.

Bandırma Kent Konseyi olarak tüm Bandırma halkımızı olumsuz etkileyen bu kavşakla ilgili Bandırma Halkının haklı talebini siz basın mensubu dostlarımız aracılığı ile sorumluluk alanı olan Karayolları ve devletin ilgili birimlerine iletmek istiyoruz. Bu ölüm kavşaklar ile ilgi çalışmaların öncelikli yatırım planına alınarak bu noktayla ilgili çözümün bir an önce hayata geçirilmesini talep ediyoruz.

Çünkü kaza geliyorum diyor ve bizler bu çözümsüzlük nedeniyle bir vatandaşımızın daha canını yanmasını istemiyoruz. Bu konun yakından takipçisi olacağımızda ayrıca bildiriyoruz.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.