KENT KONSEYİ DASKYLEİON KAZI ALANINI ZİYARET ETTİ - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KENT KONSEYİ DASKYLEİON KAZI ALANINI ZİYARET ETTİ

Bu haber 04 Ağustos 2022 - 9:36 'de eklendi ve 241 kez görüntülendi.

Bandırma Kent Konseyi olarak Yürütme Kurulu Üyeleri ve Tarih Çalışma Grubu ile Bandırma sınırları içerisinde devam eden tek kazı alanı Daskyleion Antik Kenti kazı alanını ziyaret etti. Kazı Başkanı Prof. Dr. Kaan İREN  rehberliği ile kazı evi ve kazı alanını gezildi. Perslere ve sonrasında Büyük İskender’in egemenliğini yaşayan Antik Kentte çalışmalar devam ediyor.

Gezi hakkında gazetecilere bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat “Kaan İREN hocamızın rehberliği bizleri tarihte bir yolcuğuna çıkardı. Hocamızla bölgemiz turizmine sunacağı katkı ortada. Kaan İren hocamızla güzel bir fikir alışverişinde bulunduk. Karşılıklı olarak işbirliği içinde olma kararı aldık. Şu anda kazı ekibinin geçici işçi ihtiyacı bulunmakta. Kazının hızlandırılması için bu konunun önemli olduğunu dile getirdi. Bu gün harika bir gezi gerçekleştirdik. Kazı başkanımız Prof. Dr. Kaan İREN hocamıza ve ekibine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. Tüm dostlarımızın bu alanı görmesini tavsiye ediyoruz. Gezi boyunca bize eşlik eden ve ekiple ilişkimizi kuran Bandırma Müzesi Müdür Vekili Tülin TAN’a teşekkür ederiz.” Dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .