KAZANAN DURSUN MİRZA OLDU - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KAZANAN DURSUN MİRZA OLDU

Bu haber 30 Haziran 2017 - 12:40 'de eklendi ve 4.139 kez görüntülendi.

 

Merakla beklenen Bandırmaspor Kongresinde kazanan Erhan Elmastaş oldu. Kazananın olduğu seçimlerde mutlaka bir kaybeden olursa da bu seçimde diğer aday Göksel Karlahan’ın da kaybeden taraf olduğunu asla düşünmüyorum.

Öncelikle Dursun Mirza’nın bu seçime çok iyi hazırlandığını söylemeliyim. Bir ara başkan adayı acaba Dursun Mirza mı diye düşündüm. Her hamlesi kendi açısından çok doğruydu. Geçen dönem Kılkışlı’ya önlem amacıyla üye yaptığı belediye ve taşeron çalışanları bu seçimde işe yaradı. Siyah minibüslerle getirilen bu kurşun askerler Elmastaş’a seçim kazandırdılar. Bir de Bandırmaspor’un maçlarında, toplantılarında görmediğimiz büyük bir olasılıkla da takımın rengini bile bilmediklerini düşündüğüm zarif hanımefendilerin kulübe sahip çıkarak üye olduklarını öğrendik. Bu zarif hanımefendiler bizlere bir şeyi daha öğrettiler. Maçlara gitmek, bütün sezonu deplasman yollarında geçirmek, maçlarda canla başla bağırarak takımı desteklemek, sosyal medyada ortalığı ayağa kaldırmak her zaman yeterli olmuyormuş. Bandırmaspor’u sevmek, kulüp hakkında söz sahibi olmak için kulübe üye olmak gerekiyormuş. Umarım bugünden itibaren tüm bordo beyazlı renklere gönül verenler taraftarlar kulübe giderek üye olurlar.

Mirza sadece selam vereceğim diyerek çıktığı kürsüde birazda divan başkanı Halit Sezgin’in hoşgörüsüyle seçim sonucunu etkileyen bir konuşma yaptı. Kendi açısından başarılı olsa da bir belediye başkanının bu kadar taraf olmasını doğru bulmadım. Konuşmasının bir yerinde egoları onu o kadar esir aldı ki, söylediği “ Mustafa Hoca sen varsan kalırız “ sözlerinin aslında kulübün gerçek başkanı olan Erhan Elmastaş’ı rencide edebileceğini aklına bile getirmedi. Ama doğal olarak Başkan Elmastaş Abisinin bu sözlerini yanlış anlamayacaktır. Mirza küçük detayları bile düşünerek divan masasına Bandırma Belediyesinin bayrağını koyarak burada kendisinin esas söz sahibi olduğunu vurgulamış.

Göksel Karlahan tarafına baktığımızda kendi başına çok önemli işlere imza attı. Ben dahil birçok kişinin beklemediği kadar oy aldı. En önemlisi Mirza’nın “ kimse aday olmadığı için kulübe sahip çıkmaya mecbur kaldık “ sözlerini çöpe attırdı. Aday olmayacağım diyen Elmastaş’ın koltuğu kaptırmamak için canla başla çalışmasını sağladı. Karlahan aday olarak kulüp tarihine geçecek genel kurulun toplanmasına neden oldu. 235 kişiye Bandırmaspor üyesi olduklarını hatırlattı. Ancak yaptığı konuşma ile de bence sınıfta kalarak ortada duran üyelerin oyunu kaybetti. Karlahan yapacağı konuşmada eski yönetimin yaptığı yanlışları, kulübün maddi olarak çok kötü yönetilip borçlandırıldığını, yanlış transferler ile kulübü menejarlere teslim edildiğini, hata yapanların tekrar yönetici olmaya çalıştıklarını anlatmalıydı. Ya da Göksel Karlahan daha basit bir yol izleyerek başkan olduğu taktirde Mirza’dan tam destek sözünü tüm üyelerin önünde isteyerek diğer adaya başarılar dileyerek kürsüden inmeliydi. Ancak Karlahan acemilik yaparak iki yolu da denemedi. Çok uzun tuttuğu konuşmasında ne eski yönetimden hesap sorabildi ne de projelerini üyelere anlatabildi. İşte Mirza’nın tecrübesi ve Karlahan’ın acemiliği sonuca direk etki yaptı.

Bu seçimde siyaset de çok öne çıktı. Erhan Elmastaş partisinin ve Bandırma Belediyesinin tam desteğini alırken, Göksel Karlahan’a ise kendi partisi bile destek olmadı. CHP Milletvekilleri Mehmet Tüm ve Namık Havutça, ilçe Başkanı Atilla Atakay ve yönetim kurulu üyeleri salonda yerlerini alırken, ne Ak Parti Milletvekili Sema Kırcı, ne de İlçe Başkanı Alp Bostancı kongreye katılarak bizde Göksel Karlahan’ın yanındayız mesajını veremediler. Tüm bu olumsuzluklara karşın 103 gibi yüksek bir oy alan Karlahan, Mirza ve Elmastaş ekibine soğuk terler döktürmeyi başardı.

Kongrede birde şunu gördüm ki bazı üyeler her iki tarafta da haberleri olmadan listeye yazılmışlar. Etik olmayan bu anlayışa sadece Can Emre tepki koymaya cesaret edebildi. 2 yıl boyunca sosyal medyada yönetime sallayanlar listeden bizi çıkarın diyemediler.

Son olarak bu seçimde de ben yine kazanan tarafa değil kazanması gereken tarafa oy kullanmışım. Sanırım bastığım yerde ot bitmiyor. 30 sene sonra hayatımda ilk kez genel seçimlerde boş oy kullanmayıp CHP’ye oy verdim. Kazanan Ak Parti oldu. Yerel seçimlerde Recep Şekerci dedim, Dursun Mirza koltuğa oturdu. Referandumda hayır oyu kullandım sandıktan evet çıktı. Bu seçimlerde de Göksel Kardeşime oy attım Erhan Elmastaş seçimi kazandı. Ne diyeyim Göksel Kardeşim kusura bakma.

Şimdi yeni bir döneme başlıyoruz. Umarım herkes gereken dersleri almıştır. El ele verilerek layık olduğumuz 1. lige çıkarız. Erhan Elmastaş başkanlığındaki yeni yönetime başarılar diliyorum.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .