KAZ DAĞLARI’NI KOMANDOLAR KORUYOR

KAZ DAĞLARI’NI KOMANDOLAR KORUYOR

ABONE OL
13 Temmuz 2023 09:34
KAZ DAĞLARI’NI KOMANDOLAR KORUYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir’deki orman yangınlarına karşı alınan önlemler artırılıyor. Önümüzdeki günlerde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerine çıkması beklenirken; Balıkesir genelinde yangınlara karşı tedbirler genişletiliyor. Özellikle Kazdağları’nda, önemli bir orman varlığına sahip olan bölgede jandarma komando timleri devreye girecek.
Komando Timleri ve Jandarma Asayiş Timleri, hem yaya hem de araçlı olarak görev yapacak ve 7 gün 24 saat boyunca bölgede hazır bulunacak. Ayrıca jandarmaya insansız hava araçları da (Drone) bölgede uçuşlar yaparak izinsiz giriş ve çıkışları kontrol edecek.

Balıkesir’deki orman yangınlarının erken tespiti, yangınların önlenmesi ve hızlı müdahale için Jandarma Asayiş ve Komando Timlerinin aktif hizmet vermesi önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu ekiplerin yaya ve araçlı olarak bölgeyi sürekli gözetlemesi, yangınların başlaması durumunda hızlı müdahale edilmesini sağlayacak. Ayrıca yaptıkları denetimleri ile ormanlara izinsiz girişlerinde önüne geçilerek yangın riski minimuma indirilecek.
Bunun yanı sıra, yangın gözetleme kulelerinin kurulması, yangın ekiplerinin güçlendirilmesi, yangın söndürme ekipmanlarının modernizasyonu, yangın helikopteri ve uçakları, yangın güvenlik şeritlerinin oluşturulması gibi diğer önlemler de Balıkesir’deki orman yangınlarıyla mücadelede kullanılıyor.
Orman yangınlarının çoğu insan kaynaklı nedenlerden kaynaklanıyor. Bu nedenle, toplumda yangın güvenliği konusunda farkındalığın artırılması da önem taşıyor.

Orman yangınlarına karşı alınan bu tedbirlerle Balıkesir’deki orman varlığının korunması ve yangınların kontrol altına alınması hedefleniyor. Kazdağları’na Jandarma Asayiş Timleri ve Komando Timlerinin korumasıyla bölgedeki yangın riski minimize edilmeye çalışılıyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.