KARABACAKOĞLU: BAŞLIYORUZ

KARABACAKOĞLU: BAŞLIYORUZ

ABONE OL
30 Ocak 2024 19:42
KARABACAKOĞLU: BAŞLIYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Eğitimci ve Sosyolog Fatma Salı Karabacakoğlu, düzenlediği basın toplantısı ile CHP 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığını açıkladı. Basın açıklamasına Belediye başkan yardımcıları Aydın Yağar, Ozan Onur, Belediye Meclis üyeleri, milletvekili aday adayları ve çok sayıda CHP’li üye katıldı.

Nefret söylemi, din istismarı, etnik istismara dayanan hak ve özgürlüklere düşmen, ötekileştirme üzerine kurulu bir seçim kampanyası içindeyiz diyen Fatma Salı Karabacakoğlu “  Bugün benim için çok anlamlı ve heyecanlı bir gün. Bugün CHP partisine, kendimi en fazla ait hissettiğim bir gün. Bugün bir cumhuriyet kadınının neler yapabileceğini anlatabileceğim bir gün. Bugün beni var eden anneme ve babama olan borcumu bir nebze olsun ödeyebileceğim bir gün. Bugün doğup büyüdüğüm bu coğrafyanın büyüklüğü ve büyüsünü tüm Türkiye’ye duyurmaya hazır olduğum bir gün

6 Mayıs 1977 tarihinde Susurluk’ta işçi bir babanın ve ev hanımı bir annenin ilk evladı olarak dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Bandırma’da görüp, Yükseköğrenimimi Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamladım. Ardından Sosyoloji lisans programını bitirerek Sosyolog unvanı aldım. Şu an öğrenimime İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrencisi olarak devam etmekteyim. 23 yıllık mesleki yaşamım boyunca;

Eğitim Metodolojisi, Yeni Öğretim Yaklaşımları, Eğitim Yönetimi ve Okul Müdürlüğü gibi alanlarda uzmanlaşma ve çalışma imkânları buldum. 2007 yılında basılmış olan “ Coğrafya ÖSS Soru Bankası” kitabının yazarıyım. 2008 yılından itibaren Bandırma Kavram Anadolu Lisesi Kurucusu ve Okul Müdürlüğü görevini devam ettirmekteyim.”

CHP Örgütü içindeki görevlerini ve çalışmalarını katılımcılarla paylaşan Fatma Salı Karabacakoğlu “Ülkemin giderek güçsüzleşmesine, Yargı sisteminin çökmesine, Her geçen gün eğitimin geriye gitmesin, Sahip olduklarımızın keyfiyetle satılmasına, Sağlık sistemimizin çökmesine, Üniversitelerin dağılmasına, Kadınlarımızın çektiklerine, Ekonomik istikrarsızlığa dur diyebilmek için yıllardır ayrılmaz bir parçası olmaktan gurur duyduğum partim Cumhuriyet Halk Partisinden Genel Seçim 2023 28. Dönem milletvekili aday adayıyım.

Ülkemizin ve insanlarımızın her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu adalet ve özgürlük şiarının, yıllardır emek verdiğim Cumhuriyet Halk Partisi’yle birlikte hayata geçeceğine, “tek adam diktatörlüğünün” ancak halkların geniş birlikteliğiyle son bulacağına kalben inanan birisiyim.

Yaşadıklarımızı unutmayacağız.  Sivas’ı, Ankara garı katliamını, Çorlu tren kazasında ölenleri, Soma’da ölen 301 maden işçisini, gözaltında kaybedilenleri, faili meçhulleri, Musa Anteri, Tahir Elçiyi, Uğur Mumcu’yu Gaffar Okan, Sinan Ateş’i unutmayacağız.

Hepimiz gezideydik Gezi direnişinde yitirdiğimiz canları Berkini, Ali İsmail Korkmaz ve çocuklarını arayan Anneleri, Ensar vakfında tecavüze uğrayan çocukları, pinup Kadın cinayetlerini. Ankara Çubukta Genel Başkanımızı linç etmek isteyenleri ve göz yumanları asla unutmayacağız. Kızılay’ın çadır sattığını unutmadık. “Dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.