KAPLICALAR REKOR ZARARDA! - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KAPLICALAR REKOR ZARARDA!

Bu haber 02 Haziran 2021 - 10:03 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz, pandeminin kaplıca turizmine büyük zarar verdiğinin altını çizerek Kaplıcaların 21 milyon TL ile tarihi bir borç yükü altında olduğunu belirterek, “Kiralama her zaman gündemimizde” dedi.
Ülkenin içine düştüğü pandemi şartlarına ve belediyenin azalan gelirlerine rağmen Gönen’e hizmet verme noktasından asla geri adım atmadıklarını ifade eden Gönen Belediye Başkanı İbrahim Palaz “Ne olursa olsun Gönen halkına verdiğimiz sözleri tutuyoruz. Büyükşehir yasası çerçevesinde birçok yetkimiz ve gelirimizi kaybetsek bile sorumluluğumuzun dışında kalan hizmetlerde bile Gönenlileri mağdur olmasına izin vermiyoruz. Çocuk parkı olmayan mahalle kalmayacak sözü ile hareket ederek tüm mahallelerimize çocuk parkı yapıyoruz. Yollarında sıkıntılar olan kırsal mahallelerimize taş döşeme çalışmalarını başlattık. Tüm köy meydanlarında taş döşeme işlemlerini yapıyoruz. Gönen Belediyesi olarak kırsal mahallerimizin yol sorununu çözüyoruz.”
KREŞ İLE BAŞLADIK GÜZDÜZ BAKIMEVİNE DÖNDÜK
Gönen Belediyesi olarak kreş yapmak için yola çıktıklarını belirten Başkan Palaz “Gönen’in ihtiyacı olan kreş çalışmalarını başlattık. Daha sonra bu çalışmaların Gündüz bakımevine de evrilmesi karar verdik. Şimdi bu projeyi tamamlayarak hemen proje aşamasına geçeceğiz. Önümüzdeki dönemde Çiçekkent, Karşıyaka Mahallesi ve Merkez de olmak üzere kreş ve Gündüz Bakımevi sayılarını arttıracağız. Gönen’e kazandıracağımız kreşlerin hizmet noktasını iyi analiz ederek ihtiyaçlara yanıt vermesini sağlamalıyız. Bu konudaki incelmelerimiz de devam ediyor. Yapılan Kreş ve Bakımevlerini Gönen Belediyesi olarak biz işletebiliriz. Ya da İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne devrederek onların işletmesini isteyebiliriz.
Kırsal Mahallere düğün salonu kazandırma hedefindeyiz. Ancak yapılacak bu düğün salonlarının çok amaçlı olmasını hedefliyoruz. Yılda birkaç düğün yapıldıktan sonra atıl olarak kalacak düğün salonlarının Gönen için iyi bir yatırım olamayacağı kanısındayız. Bu noktadan yola çıkarak nüfusu fazla olan ve çok amaçla kullanılacak Hasanbey Mahallesi için verdiğimiz sözü tutacağız. Burada yapacağımız düğün salonu çok amaçlı olacak ve diğer günlerde okulunda kullanımına uygun bir şekilde dizayn edilecek.
Gönen Köprüsündeki sorun hala devam ediyor. Tüm çabalarımıza ve girişimlerimize karşın Karayolları başvurularımıza yanıt vermiyor. Yaya geçidinde ve yağmur kesen bölgelerdeki sıkıntı Gönenliyi huzursuz ediyor. Bakım ve onarımları Gönen Belediyesi olarak biz yapacağız dememize rağmen gerekli izinleri alamıyoruz. Bu konuda karayollarının bir an önce başvurularımıza yanıt vermesini istiyoruz.”
PANDEMİ KAPLICA TURİZMİNE BÜYÜK ZARAR VERDİ
Gönen olarak pandemiden en büyük zararı Kaplıca Turizminin gördüğünü belirten Başkan Palaz “Bilindiği gibi Kaplıca Turizm dönemi kış aylarıdır. Müşteri portföyü de genellikle emeklilerden oluşur. Pandemi sürecinin kış aylarında yoğunluk kazanması ve 65 yaş üzerine uygulanan sokağa çıkma ve seyahat hakkı kısıtlamaları Gönen’deki Kaplıca Turizmine fazlasıyla zarar verdi. Kapanmanın ardından bir süre hizmet vermeye çalışsak da maliyetlerin karşılanamaması üzerine Oteli tekrar kapatmak zorunda kaldık.
Gönen sıcak su sıcaklığı 85 derece ile Dünya standartlarının çok üzerinde. Çıkan sıcak suyu soğutarak kullanmak zorundayız. Uzun vadede tek bir otel olsun mantığı ile hareket edilmiş. Sektöre yatırım yapmak isteyen yatırımcılar göz ardı edilince yatırımlar Afyon Bölgesine kaymış. Bu yanlıştan dönerek yeni otelleri Gönen’e kazandırma çabası içine girmeliyiz. Özellikle de müşteri portföyünde değişiklik yapmak zorundayız.
Göreve geldiğimiz zaman otelin borcu 13 Milyon lira idi. Yapılan iyileştirmeler ve çalışmalar sonucunda kısa sürede bu borcu 9,6 Milyon liraya kadar düşürmeyi başarmıştık. Ancak pandemi dolayısıyla yaşanan olumsuzluklar sonucunda borç 17 Milyon liraya çıktı. Üstelik bizim dönem öncesindeki icralar yüzünden borç bugün itibari ile 21 milyon oldu. Bu noktada otelin kiralanmasına ya da özelleştirilmesine sıcak bakabiliriz. “ Dedi.

Cemal ATABEY – Hüseyin EFE / GÖNEN

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

PİYASALARDA SON DURUM

 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -

EN ÇOK KAZANANLAR

  EN ÇOK KAYBEDENLER

   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

    BUGÜN 1000TL NE OLDU?

    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN