Kapadokya Turları İle Görebileceğiniz Muhteşem Yerler - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

Kapadokya Turları İle Görebileceğiniz Muhteşem Yerler

Bu haber 06 Temmuz 2022 - 21:06 'de eklendi ve 453 kez görüntülendi.

Kapadokya’da gezilecek yerleri saymakla bitiremeyiz. Kapadokya’da olağanüstü manzaraları, peri bacaları, kaya evleri, güzel vadileri, manzaralı ay tepeleri, Göreme Açık Hava Müzesi, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Uçhisar Kalesi, Devrent Hayal Vadisi ve inanılmaz anıtlarıyla harika yerler ve ilgi çekici yapıtlarına şahit olabilirsiniz.

Balonu Gezileri

Kapadokya’da sıcak hava balon turunu deneyimleyerek gezi boyunca uzanan peri bacaları ve kaya evleri üzerinde süzülürken, bölgenin eşsiz manzarasının ayrıcalıklı görüntüsünü havadan izleyebileceğiniz harika ve heyecan verici bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Vadiler ve Peri Bacaları

Kapadokya’da bulunan vadiler, bölgenin tüm popüler turistik mekanlarına ev sahipliği yapıyor. Kapadokya vadilerinde bulunan güzel manzaraları, peri bacaları, yüzyıllara dayanan yerleşimleri, kayayla oyulmuş evleri, mağaraları, gizli kiliseleri, ay manzarası ve daha fazlasını deneyimleyerek gezinizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Paşabağ Vadisi

Keşişler Vadisi olarak da bilinen Paşabağ Vadisi, Avanos ile Göreme arasında yer alan Kapadokya’nın en popüler bölgelerinden biridir. Birden fazla gövde ve kapak ile mantar şeklindeki peri bacalarını görme şansını elde edebilirsiniz

Zelve Vadisi ve Açık Hava Müzesi

Kapadokya’nın en popüler açık hava müzesi alanlarından biri olan Zelve Vadisi, Avanos ile Göreme arasındaki Paşabağ Vadisi’nin yakınında yer almaktadır. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan vadide sivri uçlu ve geniş peri bacalarını görebilirsiniz.

Göreme Açık Hava Müzesi

Göreme Açık Hava Müzesi, Kapadokya’da görülmesi gereken en popüler yerlerden biridir. Müzede, erken dönem Hıristiyan keşişler tarafından oyulmuş 10. yüzyıldan kalma fresklere sahip kaya kiliseleri ve Bizans sanatının güzel örneklerini görebilirsiniz.

Uçhisar Kalesi

Uçhisar Kalesi’ni ziyaret ederek bölgenin en yüksek noktasından Kapadokya’nın eşsiz manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Kapadokya turları hakkında bilgi alabilmek için https://www.tatileksper.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .