KANSER OLMAYI İSTER MİSİNİZ? - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KANSER OLMAYI İSTER MİSİNİZ?

Bu haber 24 Temmuz 2020 - 10:25 'de eklendi ve 2.901 kez görüntülendi.

Bu soruya olumlu yanıt verecek insan bulmak sanırım olanaksızdır. Lakin çok özel durumlar istisna olabilir mi sorusunu hepinize sormak istiyorum. Nereden mi çıktı böyle absürt soru, yanıtlayayım. 40 yıllık arkadaşım Lümpen Mehmet gözlerimin içine bakarak “İnsan kanser olmak ister mi Cemal, inan gündeme geldiğim günlerde bu soruyu kendime defalarca sordum.” demesi size bu soruyu sormama neden oldu. İnsan sağlından daha önemli bir konu olmadığı için böylesi bir soruyu sormak için insanın Lümpen Mehmet’in durumuna düşmesi gerek. Ancak Allah kimseyi o duruma düşürmesin.
Daha iyi anlaşılması için konuyu biraz daha açık anlatmakta fayda var. Kimdir bu Lümpen Mehmet? Bizim kuşağın emek mücadelesinin belki de en ön saflarında yer almış, büyük bedeller ödeyerek hapishanelerde çile doldurmuş biridir Mehmet. İnanın çok eski arkadaşım olmasına karşın soyadı bilmem, o her zaman Lümpen Mehmet idi bizim için. Baskıcı zorbalar karşısında asla boyun eğmedi hep dik durdu. Bedel ödemeyi onur saydı. Dava arkadaşlarının birçoğu önemli makamlara gelip kendisine sözler verse de kenarda unutulmak onun kaderi oldu. Yılmadı, aşçılık mesleğini öğrendi ekmeğinin peşine düştü. Kabul edelim ki meslekte de iyi usta oldu.
Lümpen Mehmet eski dava arkadaşlarının buluşup bir araya geldiği küçük bir dükkan açtı. Ancak bir süre sonra sağlık sıkıntıları başladı. Yeni açılacak kafeler için liyakat sahibi bir aşçı olarak Tolga Tosun belediye bünyesinde Lümpen Mehmet’i işe başlattı. Sigortalı işe başlaması önemliydi onun için, çünkü rahatsızlığının ne olduğunu tam bilmiyordu. Boğazında bir kitle vardı. Bursa’ya giderek tahlil sonuçlarını beklemeye başladı. İşe gitmeden maaş alıyor diye hakkında yazılar çıkmaya, Tolga Tosun suçlanmaya başlayınca işte o soru aklına takılmaya başladı. Kanser olmaz ise sevinecek Dünya’lar onun olacaktı. Ama ona sahip çıkan Tolga Tosun yalancı diye suçlanacaktı. Hadi empati yapalım. Hangimiz bu durumda olmak ister?
Tahliller belli oldu. Lümpen Mehmet ne yazık ki kanser hastası çıktı. Şimdi her gün Bursa’ya tedaviye gidiyor. 2 ay sürecek tedavinin ardından pet filmleri çekilecek ne durumda olduğuna bakılacak. Şimdi hasta olduğu için kimseyi işten atamam, vicdanım buna el vermez diyen, ona sahip çıkan Tolga Başkanı bir kez daha kutluyorum. Lümpen Mehmet’i gündeme taşıyanlar bu soruyu kendilerine sorarlar mı bilemem ama biraz empati yapmakta sanırım her zaman yarar var. Ne dersiniz? “İnsan kanser hastası olmayı isteyebilir mi?”

Bandırma Araba Servisi

&nbps;

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .