KAMYONCULARIN İSYANI VEKİLLERİN GÜNDEMİNDE - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KAMYONCULARIN İSYANI VEKİLLERİN GÜNDEMİNDE

Bu haber 10 Ocak 2020 - 13:05 'de eklendi ve 503 kez görüntülendi.

Bandırma Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Çapar Toplu Taşımanın kentimizdeki durumunu değerlendirdi.
Osman Çapar “ Bandırma da toplu taşımacılığın çok büyük sorunları yok. Şoför kalitesi ile ilgili bir problem olduğuna inanıyorum ve toplu taşımacılığın ulaşmadığı bir caddemiz yok. Bu konuda pek şikâyet almıyoruz gelen şikâyetlerde ufak tefek olanları da değerlendiriyoruz. Kırsal mahallelerimizde sorunlar vardı onları da giderdik. Şehir merkezindeki yaya sirkülâsyonu bütün ulaşımı etkiliyor. Bandırma tek merkezli bir şehir bundan kaynaklanıyor. Tüm ana arterler tek noktada Cumhuriyet meydanında toplanıyor. Bandırma da ticaret alanlarını başka yerlere kaydırmadığımız sürece Trafik ve yaya sorunu devam edecektir” diye ifade etti.
Çapar, Bunun çözümü yeni yol yapmak tek yönlü uygulama değildir. Bütün sorun alışveriş merkezleri, bankalar, resmi kurumların aynı noktada olması bu sorunu yaratıyor. Bütün işi olanların çarşıya, pazara, bir noktaya gitmesini engelleyecek yeni merkezler kurarak insanları buralara yönlendirmeliyiz. Bizim diğer caddelerde sorunumuz yok. İnönü, Ordu ve Atatürk caddeleri bunların yoğunluğunu diğer caddelere yaymalıyız. Bir projem var düne kadar bankalarımız neredeydi bankayla işi olanlar nereye gidiyor. Bankaya ödeme noktası ve çarşıya böyle olunca da burada istesen de istemesen de yoğunluk oluşuyor. Belediyede yapılan toplantıda uzmanlar bunu söyledi. Merkezdeki yoğunluğu azaltmak dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel