KADİR TAYLAN GÜVEN TAZELEDİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

KADİR TAYLAN GÜVEN TAZELEDİ

Bu haber 23 Eylül 2020 - 10:16 'de eklendi ve 834 kez görüntülendi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası ( Eğitim İş ) Bandırma Şube Temsilcilik seçimleri Barış Manço Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Temsilik Başkanı Kadir Taylan, iki listenin yarıştığı seçimlerden üstün çıkarak Temsilcilik görevinde güven tazeledi.

Eğitim İş kongresine geçmiş dönem CHP Milletvekili Namık Havutça, Eğitim İş Balıkesir Şube Başkanı Mustafa Demiralp, CHP İlçe Başkanı Selim Panç ve sivil toplum örgütleri temsilcileri ile çok sayıda Eğitim İş üyesi öğretmen katıldı. Kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan Başkanlığına Temel Yetkin Çelik, üyeliklere ise Münevver Bülbül ve Rukiye Özkan seçildiler.

Faaliyet raporlarının ve mali raporların okunması ve ibra edilmesinin ardından Eğitim İş Bandırma Temsilcilik Başkanı Kadir Taylan açılış konuşmasını yaptı. Taylan konuşmasında özetle okulların açılması ve okullardaki eksiklikleri vurgulayarak “Ders programlarının, ders saatlerinin ve sınıfların önceden belirlenmemesi, internet altyapısından kaynaklanan sorunlar nedeniyle bu döneme sıkıntılar ile başlıyoruz. Birleştirilen sınıflar nedeniyle girilen ders sayıları azaldı. Çoğu öğretmen maaş karşılığı ders saatlerini dolduramıyor. Bunun yanında interneti ve bilgisayarı olmayan öğrenciler görmezden geliniyor. Bu da eğitim eşitsizliğini gündeme getiriyor.

Eğitim İş olarak görevimiz, başta üyelerimiz olmak üzere tüm eğitim çalışanlarının ekonomik, sosyal, özlük, mesleksel, sendikal hak ve çıkarlarını koruyup geliştirmektir. Bu ilkeden güç alarak öğretmenlerimizin okullarda yaşadıkları sorunları çözmeye çalıştık. “Dedi.

Kongrenin son bölümünde iki listenin yarıştığı temsilcilik seçimlerine geçildi. Kadir Taylan’ın başkanlığındaki liste 78 oy alırken, Mustafa Dağıstan başkanlığındaki liste 13 oy aldı. Bu sonuçla Kadir Taylan bir dönem daha Eğitim İş Bandırma Temsilcilik görevine seçilmiş oldu. Yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Kadir Taylan, Serdar Polat, Dürdane Örkçü, Murat Özkan, Verda Dönmez, Göker Ceylan ve Şenol Eroğlu

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.