KADAVRASINI TIP FAKÜLTESİNE BAĞIŞLADI - Bandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Yaşadığınız Şehirden Haberiniz Olsun

SON DAKİKA
casino siteleri

KADAVRASINI TIP FAKÜLTESİNE BAĞIŞLADI

Bu haber 21 Eylül 2022 - 15:17 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne 3. kadavra bağışı da geldi. Prof. Dr. Nurettin Cengiz, “Birçok fakülte ihtiyaçlarını karşılama konusunda bu alanda zorluk çekiyorlar ama biz sağ olsunlar bağışçılarımız ile kadavra, beden bağışı sorunumuzu çok daha erken aşmış bulunuyoruz.” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Bandırma’da yaşayan Fehmi Demirhan (69), Ahmet Yurtkök (43) beden bağışında bulundu. Yurtkök ve Demirhan öldükten sonra bedenleri tıp fakültesi tarafından kadavra olarak kullanılacak.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Cengiz’in katılımıyla üniversitede düzenlenen törenle Fehmi Demirhan’a teşekkür belgesi ve kimlik kartı törenle verildi. Ahmet Yurtkök ise işleri dolayısıyla programa katılamadı.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Cengiz, bağışçılara duyarlı davranışları için teşekkür ederek Tıp Fakültesi olarak beden bağışında 3’e ulaştıklarını ve bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Cengiz, “Bir yıl içinde 3. beden bağışımızı da alarak Tıp Fakültesi olarak bu alanda bir rekora imza atmış olduk. Çünkü ülkemizde beden bağışı konusunda istenilen noktada değiliz. Beklentiler bunun daha üstünde bir noktada. Birçok fakülte ihtiyaçlarını karşılama konusunda bu alanda zorluk çekiyorlar ama biz sağ olsunlar bağışçılarımız ile kadavra, beden bağışı sorunumuzu çok daha erken aşmış bulunuyoruz. Ahmet bey de aramızda olacaktı ama iş yerinde çalışmaya devam ettiği, programı çakıştığı için gelemedi” dedi.

Daha önce iki kez geçirdiği iş kazaları nedeniyle ölümden döndüğünü ve doktorlar sayesinde kurtulduğunu belirten Fehmi Demirhan, bedenini kadavra olarak bağışlayarak doktorlara olan borcunu ödemek istediğini söyledi. Demirhan, “İki kez ölümden döndüm. Beni kim kurtardı? Doktorlar… Doktorlara borcum var. Manevi borcum içimde duruyordu. Kadavrayı bağışlarsam doktorlara borcumu bir nebze öderim düşüncesiyle bağışlama kararı aldım. Tıbba olan borcumu ödemek için yaptım.” diye konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Superiority inside the the watchmaking arena method will be the first step toward rolex replicas swiss made .