“KAÇAK YAPI OLARAK CEZA KESİP YIKACAĞIM!”

“KAÇAK YAPI OLARAK CEZA KESİP YIKACAĞIM!”

ABONE OL
8 Kasım 2023 11:48
“KAÇAK YAPI OLARAK CEZA KESİP YIKACAĞIM!”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma’da General Balcı Çamlığı Yaşam Alanı’na dikilmek istenen baz istasyonu çevre halkında ve STK’lar arasında tepki ile karşılanmıştı. Vodafone firması tarafından General Balcı Çamlığı’na dikilmek istenen baz istasyonu için çamlık alanında belirlenen bölgeye beton döküm işlemi gerçekleşmesi ve direk parçalarının getirilmesi ardından vatandaşlardan ve STK Temsilcilerinden oluşan topluluk tarafından protesto edilmiş ve açıklamalarda bulunulmuştu. Kullanım hakkı Bandırma Belediyesi’nde olan ancak Milli Savunma Bakanlığı’na ait olduğu bilinen General Balcı Çamlığı’na dikilmek istenen baz istasyonu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bandırma Belediye Başkanı Av Tolga Tosun, ” Son dönemde Bandırma’nın gündeminde bu baz istasyonu konusu spekülasyonlarına neden oldu. Bandırma Belediyesi’nin ve bizim de itibar kaybetmemize neden oldu. 2022 senesinde Vodafone Bandırma Belediyesi’ne başvuruda bulunuyor. Alan bizim mülkiyetimizde olmadığından dolayı muhattabı biz değiliz şeklinde cevap veriyoruz. Bu kez Vodafone askeriyeye müracaat ediyor. 6. Ana Jet Üs Komutanlığı durumu Milli Savunma Bakanlığı’na yazıyor. Oradan da Milli Emlak Müdürlüğü’ne yazılıyor. Bizim orada bulunan mevcut bir aydınlatma direğimiz var. Milli Emlak ve Askeriye buraya baz istasyonu yapılması ile ilgili karar veriyor. Tabi bize de müracaat ediyorlar ama baz istasyonu kurulması ile ilgili bir şey geçmiyor müracaatta. Bizim arkadaşlarımız da mevcut aydınlatma direğinin sökülüp yenilenmesi ile ilgili olduğunu düşünüyorlar. Çalışmalar başlıyor ve beton atıyorlar bölgeye. Bizim ondan sonra haberimiz oldu ve müdahale ettik. biz direğin güçlendirilmesi ile ilgili çalışmalar yapılıyor diye biliyoruz. Ben akabinde Garnizon Komutanımız ile görüştüm. Garnizon Komutanımız bana ilgili belgeleri verdi. Milli Emlak ve Kaymakamlığımız tarafından imzalanmış bir kira sözleşmesi var. Fakat ben bunun burada olmasının çok doğru olmadığını ve kamuoyundan tepki gördüğümüzü ilettim kendilerine. Vodafone Bölge Müdürlüğü’nden gelen arkadaşlara da aynı konuyu ilettim. Her ne kadar ellerinde Milli Emlak ile imzalanan bir kira sözleşmesi olsa da bunun buraya yapılamayacağını belirtip kendilerinin General Balcı Çamlığı’na girişlerini yasaklattım. Amirleri ile görüşüp konu hakkında bize geri dönüş yapmalarını istedim. Biz akabinde Ankara’ya gittik. Bir iki gün içinde gelecekler diye bekliyorum. Kendilerine başka yer gösterebileceğimizi de belirttik. Gerçekten binlerce kişinin spor yaptığı, çocukların oyun oynadığı bir alan buna uygun olamaz. Halk Sağlığı bizim için en önemli olaylardan bir tanesi” dedi.

CEZA KESİP, YIKACAĞIM!

Normalde baz istasyonları ruhsata tabi. Bizden bu iş için ruhsat almaları lazım. Bunun için müracaatları da yok. Kaçak yapıyorlar. Tabi ben bu durumda hem kaçak yapıdan dolayı işlem yapıp ceza keseceğim hem de yapılan çalışmayı gecekondu kanununa göre yıkıp kaldıracağım. Şu anda tabi bize gelmelerini geri dönüş yapmalarını bekliyoruz. Sonuçta Kaymakamlıkla, Milli Emlakla imzalanan bir sözleşmeleri var. Ama elimizdeki yetkilerle de vatandaşın sağlığını sonuna kadar savunacağımızı da bilmenizi istiyorum” diye konuştu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.