İYİ'LERİN AZERBAYCAN HASSASİYETİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İYİ’LERİN AZERBAYCAN HASSASİYETİ

Bu haber 08 Ekim 2020 - 12:07 'de eklendi ve 3.379 kez görüntülendi.

İyi Parti Belediye Meclis üyeleri Ekim ayı olağan Meclis toplantısında verdikleri önerge ile Bandırma’nın Bakü ile kardeş şehir olmasını istediler.

Verilen önerge ile ilgili açıklama yapan İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert “Önergede belirtildiği gibi kardeş ülke Azerbaycan’da son zamanlarda yaşanan hadiseler hepimizin malumu. Batının şımarık çocuğu Ermenistan 30 yıl önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve binlerce kardeşimizi yurtlarından etmiştir. Ne acıdır ki bütün dünya devletleri söz konusu Türk Devletleri olunca ortaya koyduğu üç maymunu oynama tavrı yine değişmemiş ve Azerbaycan’ın haklı mücadelesi her koşulda uluslararası camiada örselenmiştir. Azerbaycan, yaşanan bunca kıyımdan sonra kendi öz toprağını geri almak için her türlü meşru gayreti sarf etmiş olsa da uluslararası camia duyarsız kalmış ve Ermenistan bu durumdan güç alarak şımarık tavrını ve provokasyonlarını sürdürmeye devam etmiştir. Son olarak 28 Eylül sabahı Ermenistan’ın yeniden ahlaksızca Karabağ’a ve  sivil hedeflere saldırısı sonrası Azerbaycan haklı mücadelesini başlatarak, Kadim Türk toprağı Karabağ’ı işgalden kurtarmak için mücadeleye başlamıştır. Bu haklı mücadelelerinde Can Azerbaycan’ın yanındayız. Çocuk çoluk demeden sivil hedefleri bombalamaktan çekinmeyen Terörist Devlet Ermenistan’ı kınıyoruz. Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya ve Ermenistan’ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ediyoruz. “Azerbaycan’ın kaderi kaderimiz, sevinci sevincimizdir.”

İyi Parti Grubu olarak meclise sunduğumuz önerge ile Azerbaycan’ın yanında olduğumuzu somut olarak göstermek istiyoruz diyen Sert “Ekonomik, teknik, turizm, sosyal ve kültürel alanlar başta olmak üzere işbirliğini geliştirmek, Kent ve kent yönetimlerinin sorunlarını ve çözüm yollarını belirlemek, ortak çözümler aramak ve uygulama çalışmaları yapmak, Yerel yönetimler arasında işbirliğinin geliştirilmesi, gençlik, eğitim, spor gibi konularda ortak çalışma ve proje üretilmesinin sağlanması için Azerbaycan’ın başkent’i BAKÜ’nün kardeş şehir olarak kabul edilmesini talep ettik. ” Dedi.

 

Saygılarımla.

 

 

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.