İYİ HABER GELDİ. DEREN'E UYGUN DONÖR BULUNDU - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İYİ HABER GELDİ. DEREN’E UYGUN DONÖR BULUNDU

Bu haber 23 Kasım 2020 - 17:54 'de eklendi ve 3.261 kez görüntülendi.

BANDIRMA’DA yaşayan ve büyüyünce veteriner olmak isteyen lösemi hastası 9 yaşındaki Deren Perihan Sevinç için uygun donör bulundu.
Bandırma’da yaşayan lösemi hastası 9 yaşındaki Deren Perihan Sevinç için uygun ilik bulunabilmesi amacıyla Türk Kızılayı vasıtasıyla kampanya düzenlenmişti. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan ve 21-22-23 Ekim tarihlerinde devam eden kampanyaya vatandaşların ilgisi yoğun olmuş, Kasım ayında yeniden Kızılay ekiplerince kan alımı devam etmişti. Deren’i hayata bağlayacak ve ailesini de sevince boğacak mutlu haber geldi. Deren’e uyumlu donör bulundu.
Levent Mahallesi’nde ikamet eden Semih ve Songül Sevinç çiftinin kızları Deren, 2 yaşından itibaren tedavi gördüğü kemik tümörünün ardından 5 ay önce lösemi hastalığına yakalandı. Bursa Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Cerrahpaşa ve Çapa Tıp Fakülteleri’nde yapılan tahliller sonucunda MDS ve AML teşhisi konulan Deren’in tedavisine başlandı. Türk Kök Veri Bankası ve Dünya Veri Bankası’nda uyumlu kök hücre aranan fakat bulunamayan Deren’in tedavisinin başarıyla sonuçlanabilmesi için uygun ilik arama çalışmalarına başlandı. Küçük Deren bir yandan uygun ilik bulunmasını beklerken bir yandan da kemoterapi tedavisi gördü.
Sevinç ailesi, destek olan yakınları ve Türk Kızılay’ının da yardımlarıyla uygun iliğin bulunması için kampanya başlattı. Sadece Türkiye ile sınırlı kalmayan ve diğer ülkelerde de uygun donör için sürdürülen çalışmalar sonunda meyvesini verdi ve sevindirici haber ulaştı. Deren’i sağlığına kavuşturacak uygun iliğin alınabilmesi için Sağlık Bakanlığı nezdinde yazışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.