İŞLETME CETVELLERİNİN SİSTEME İŞLENMESİ İÇİN SON TARİH 2 MAYIS

İŞLETME CETVELLERİNİN SİSTEME İŞLENMESİ İÇİN SON TARİH 2 MAYIS

ABONE OL
26 Nisan 2023 11:27
İŞLETME CETVELLERİNİN SİSTEME İŞLENMESİ İÇİN SON TARİH 2 MAYIS
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali AŞUK,6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu uyarınca Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı siciline kayıtlı bulunan sanayi işletmelerinin, 2022 yılı YILLIK İŞLETME CETVELLERİNİ Nisan ayı sonuna kadar Sanayi Sicil Bilgi Sistemine işlenmesini temin etmeleri gerektiğini hatırlattı.

İl genelinde yaklaşık 2500 işletmenin Bakanlık sanayi siciline kayıtlı bulunduğunu bildiren AŞUK, işletmelerin Yıllık İşletme Cetveli girişleri ile bir önceki yıla ait üretim süreçlerinden kaynaklanan çok sayıda veriyi sisteme aktardıklarını ve bu verilerin ülkemizin sanayi yapısına ait gerçekçi bilgiler elde edilmesini sağlamanın yanı sıra gelecek dönemlerde Devletimiz tarafından uygulanacak sanayi politikalarının şekillenmesinde de önem arz ettiğini bildirdi.

İl Müdürü AŞUK, İşletmelerimizin Yıllık İşletme Cetveli girişlerini elektronik ortamda “https://sanayisicil.sanayi.gov.tr” adresinden ulaşabilecekleri Sanayi Sicil Bilgi Sistemine, e-devlet şifreleri ile giriş yaparak işlenmesini temin etmeleri gerektiğini açıkladı.

Balıkesir Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali AŞUK, ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda Nisan ayı sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken Yıllık İşletme Cetveli verme süresinin, 30 Nisan ve 1 Mayıs 2023 tarihlerinin tatil günlerine denk gelmesi sebebiyle, takip eden ilk mesai günü olan 02 Mayıs 2023Salı gününe kadar uzadığını bildirdi.

Bakanlığımız sanayi sicil bilgi sisteminin, haftanın 7 günü 24 saat kullanıma açık olduğunu ve özellikle son günlerine yaklaşılan Yıllık İşletme Cetvelleri için sistem girişlerinin 02 Mayıs 2023Salı gece yarısına kadar (Saat: 23:59) elektronik ortamda gerçekleştirilmesi hususunu önemle hatırlatan İl Müdürü AŞUK, girişleri yasal süresi içinde gerçekleştirmeyen işletmelere 6948 sayılı Sanayi Sicil Kanunu hükümleri gereği İdari Para Cezası uygulama zorunluluğu olduğunu bildirdi.

İşletmelerimizin cezai yaptırım ile karşılaşmamaları için internet üzerinden ve kolaylıkla uygulanabilecek Yıllık İşletme Cetveli girişlerini tamamlayarak İl Müdürlüğüne  Gönderilmeleri konusunda özellikle hatırlatmada bulunan Mehmet Ali AŞUK, konu ile ilgili destek talebinde bulunan işletmelerin, hafta içi 08:30-17:30 saatleri arasında 444 61 00 irtibat numarası üzerinden (önce 2, ardından 10 tuşlanarak) İl Müdürlüğümüze ulaşabileceklerini ve ilgili birimlerin kendilerine teknik destek vermek üzere hazır olduklarını belirtti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.