İPEK: PANDEMİ SÜRECİNDE ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI OLDU - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İPEK: PANDEMİ SÜRECİNDE ÖNCELİĞİMİZ İNSAN SAĞLIĞI OLDU

Bu haber 16 Ekim 2020 - 9:59 'de eklendi ve 1.391 kez görüntülendi.

 

Kayhan İpek Şirketler Grubu Sahibi Kayhan İpek taşımacılık sektörünü Şehir Gazetesine değerlendirdi. Her sektör gibi taşımacılık sektörünün de pandemi sürecinde büyük sıkıntılardan geçtiğini belirten Kayhan İpek, her şeye rağmen önemli olanın insan sağlığı olduğu bilincinden yola çıkarak firma olarak bütün önlemlerimizi aldık dedi.

Taşımacılık sektöründeki tüm firmalar gibi bu süreci en az hasarla atlatma adına hareket ettiklerini belirten Kayhan İpek Şirketler Grubu sahibi Kayhan İpek “Firmamız ve bizimle çalışan alt firmalarımız olarak beraberce ayakta kalmak için bu süreçte çok özveri gösterdik. Sosyal mesafe kuralı nedeniyle pandemi döneminde taşımacılığını yaptığımız firmalara ek servis takviyesi yaptık. Bize maliyet yükü getirse de bunu dikkate almadık. Tüm araçlarımızda hijyen önlemlerimizi aldık. Bu aşamada firma olarak asla maddiyatı düşünüp ona göre hareket etmedik. Çünkü bizim için önemli her zaman taşımacılığını yaptığımızın çalışanların ve öğrencilerin sağlıkları olmuştur. Pandemi sürecinde firmamızda çalışanları da mağdur etmemek için çok özen gösterdik. Hem onlar hem de biz çok fedekarlıklar yaptık. Bu süreci hep beraber el ele vererek atlatacağımıza inandık.”

Okulların topluca açılmamasının sektör için dezavantaj yarattığını söyleyen Kayhan İpek “Okulların kısım kısım açılması sektörde beklediğimiz rahatlamayı sağlamadı. Bazı okullarda taşınan öğrenci sayısı iki elin parmakları sayısına bile ulaşamadı. Bazı velilerin çocuklarını yüz yüze eğitime yollamamaları sektör de beklenen sayılara ulaşılmamasında etkili oldu. Örneğin geçen sene 5 araç dolusu öğrenci taşıdığımız bir özel okulda bu sene bir aracı bile dolduramadık.

Sektör olarak insan sağlığını korumak bu süreç de önceliğimiz oldu. Çalışanlarımızın evlerine ekmek götürmesi maddi beklentilerimizin önüne geçti. Kayhan ipek Şirketler Grubu olarak pandemi sürecini atlatana kadar da bu önceliklerimizden ödün vermeyeceğiz.

Tabi ki firma olarak da ayakta kalmak zorundayız. Onun için verilen kredilerin uzun vadelere yayılması beklentisi içindeyiz. Desteklerin arttırılması sektöre nefes aldıracaktır. Biz üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. “Dedi.

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.