İNSAN KENDİ KALESİNE GOL ATAR MI?

İNSAN KENDİ KALESİNE GOL ATAR MI?

ABONE OL
23 Nisan 2024 12:28
İNSAN KENDİ KALESİNE GOL ATAR MI?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yoğun bir seçim maratonunu geride bıraktık. Şehir Medya olarak adayları mümkün olduğu kadar fazla takip ederek sayfalarımıza ve ekranlarımıza taşıdık. Bandırma’da değişmeyen sonuç tekrarlandı ve CHP seçimleri kazanmayı başardı.
Sonuçlar açısından sürprizler yaşansa da Bandırma’da CHP yerel ikitidarını sürdürerek Dursun Mirza’yı başkanlık koltuğuna oturttu. Bir önceki dönemin Belediye Başkanı Dursun Mirza, yaklaşık 4 seneden bu yana gerek ofisinde gerekse seçim bürosunda ve sahada devam ettirdiği çalışmalarının karşılığını da almış oldu.
Sorunsuz geçen seçimlerin ardından Bandırma belki de hiç duyamayacağı açıklamalar, part içi çekişmeler ile karşı karşıya kaldı. Daha ilk belediye meclis toplantısında Dursun Mirza devraldığı belediye bütçesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Borcun 400 milyona dayanmış olduğunu beyan ederek bırakın kendi partisinden olan bir başkana, hiç kimseye söylememesi gereken “ Bandırma’da gezecek yüzü yok “ gibi absürt sözler söyledi. Bir insanın insan içine çıkamaması için yüz kızartıcı suçlar işlemesi gerektiğine inanırım. Tolga Tosun kimilerine göre kötü belediye başkanlığı yapmış olabilir. Borçlar bırakabilir. Hepsine eyvallah. Ancak bu sözler ağırdı ve söylenmemeliydi. Kendi partili arkadaşına bu sözleri söylemek ile CHP kendi kalesine gol atmış oldu.
Bitti mi?
Hayır bu kez de Tolga Tosun basın karşısına geçerek Dursun Mirza’nın yalan söylediğini ve yapacağı satışlar için alt yapı hazırladığını ifade etti. Hadi bakalım CHP kendi kalesine bir gol daha atmış oldu!
Yazdıklarımı yanlış anlamaya meyilli olanlar için basitçe açıklayayım. Benim derdim Dursun Mirza’ya ya da Tolga Tosun’a taraf olmak asla değil. Kimin doğruları söylediğine de çok takılmıyorum. Zira bütçe rakamlarıyla oynamak çok zor olmasa gerek diye düşünüyorum. Ak Parti politikalarını benimsemeyen bir vatandaş olarak CHP’nin içine düştüğü yanlışı ortaya koyma kaygısı içindeyim.
Tam da bu noktada Bandırma’da yanlışlar yapılırken susun demesi gerekenler nerede çok merak ediyorum?
Kim mi bu kişi ya da makamlar!
Başta CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak!
Bu açıklamalar yapılırken Mehmet Atak’ı gören ya da duyan varmı?
Seçimler öncesi Tolga Tosun’u destekleyen seçim sonrasında Dursun Mirza’ya dümen kıran Mehmet Atak, başkanlık adına sınıfta kalmıştır!
Bir diğeri CHP İl Başkanı Erden Köybaşı!
O da ne yazık ki Bandırma’da çıkan yangını sadece dışarıdan seyretmiştir. İl başkanının raconu kesen bir başkan olması gerekirken Erden Köybaşı sadece seyredenlerin başı olmayı tercih etti.
Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ahmet Akın tarafları sakin olmaya davet etti mi?
Bu açıklamalarınız ile partiye zarar veriyorsunuz diye uyardı mı?
Ben duymadım…
Gelelim Balıkesir’in aslan sosyal demokrat milletvekilleri Serkan Sarı ve Ensar Aytekin’e….
Peki, Bandırma’da CHP’li başkanlar söylenmemesi gerekenleri kamuoyu önünde söylerlerken onlar birşeyler söylediler mi?
Söyledilerse onları dinleyen oldu mu?
Sanmıyorum.
Tablo böyleyken, yazımı deve kuşu hikayesi ile bitirmek istiyorum. Deve kuşuna “uç” demişler “ben deveyim uçamam” demiş. O zaman “koş” demişler “ben kuşum koşamam” demiş.
Makamlarda oturanlar deve kuşu gibi işlerine ne geliyorsa onu yapıyorlar. Bandırma’daki yangını görmek istemeyenler kafalarını deve kuşu gibi kuma gömmüşler. Lakin popolarının açıkta kaldıklarının farkında bile değiller.
Hadi hoşçakalın…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.