İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN E-TWİNNİNG PROJELERİ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İMAM HATİP ORTAOKULU’NDAN E-TWİNNİNG PROJELERİ

Bu haber 10 Haziran 2021 - 8:52 'de eklendi ve 577 kez görüntülendi.

Bandırma İmam Hatip Ortaokulu başarılı çalışmalarıyla göz dolduruyor. Bu yıl içerisinde Ulusal Destek Servisi tarafından eTwinning School belgesi kazanan okulda 2020-2021 eğitim öğretim yılında 4 farklı eTwinning projesi gerçekleştirildi. Okul müdürü Ali Osman Çiçek proje lerle ilgili şunları söyledi: Projelerde öğrencilerin ilgili alanlarda bilgilerinin artması ve ülke içinde ve farklı ülkelerdeki öğrencilerle çeşitli etkinliklerde işbirlikçi çalışmaları oldu. Öğrencilerimiz eğitimde kullanılan web2 araçlarını tanıdılar, yabancı dil becerileri ve özgüvenlerini arttırıcı faaliyetler yaptılar. Projelerden kısaca bahsedecek olursak;
Proje yürütücülüğünü okulda sosyal bilgiler öğretmeni olarak görev yapan Yasin Şener’in yaptığı yaşadığımız pandemi döneminde öğrencilere tarihte yaşanmış salgın hastalıklar ve etkileri ile hastalıklardan korunma yolları temalı “ Sağlığını Salgından Koru “ projesi bunlardan ilkiydi. Ülkemizden 3 farkı şehir ve 5 farklı okul ile Arnavutluk ve Portekiz’den de okullar projede yer aldı. Projede ABD Harward Üniversitesi araştırmacı Dr Mehmet Ali SARI ile üniversite bahçesinde canlı yayın da dahil olmak üzere uzman konuklarla çeşitli etkinlikler yapıldı. Proje dahilinde sağlık çalışanlarına teşekkür mahiyetli yapılan çalışmalar Arnavutluk devlet televizyonunda haber konusu oldu.
Yasin Şener yürütücülüğündeki bir diğer eTwinning projesi olan “Şehrimin Güzellikleri “ projesinde Türkiye ve Azerbaycan’dan 10 farklı okul katıldı. Projede öğrencilere yaşadıkları şehrin tarihi ve doğal güzellikleri, yemekleri, müzik kültürü, halk oyunları ile yöresel kıyafetler başta olmak üzere çeşitli faaliyetler yapıldı. Projede öğrenciler çeşitli web2 araçlarını kullanarak kendilerine verilen çalışmaları tamamladılar. İllerindeki tarihi ve doğal güzelliklerini tanıtan e kitap hazırladılar.
Yine İngilizce öğretmeni Feride Torun’un kurucu ortaklığında “ Speak Up “ projesinde öğrencilerin İngilizce konuşma becerilerini geliştirmek ve İngilizce’ye karşı ön önyargılarını yok etmek amaçlanmaktadır. Türkiye, İspanya ve Polonya’dan 12 okulun bir araya geldiği projede ortak ürün olarak, öğrenciler Web2 araçları ile “doğa” konulu bir e-book hazırlayıp, canlandırmışlardır. Ayrıca kendi rap şarkılarını yazarak seslendirmişlerdir. Tekerleme, bilmece, online yarışma ve challenge(meydan okuma) etkinlikleri sayesinde yabancı akranları ile iletişime geçmiş ve pandemi sürecinde kendilerini geliştirme fırsatı bulmuşlardır.
Proje yürütücülüğünü Türkçe öğretmeni olarak görev yapan Rabia Uçar Çayır’ın yaptığı “ Bir Dünya Tarif “ projesi de okuldaki projelerden biri. İlimizdeki 7 ( yedi ) farklı okulla birlikte yürütülen projede öğrencilerin yaşadıkları yörenin ve ülkenin yemek ve mutfak kültürünün araştırılması, tanıması ve bu kültürlerde yer alan yemeklerin uygulanarak bunların öğrenilmesi amaçlandı.. Projede öğrenciler yöresel çeşitli tarifleri de evlerinde yaparak tanıma ve diğer öğrencilere de tanıtma fırsatı buldurlar. Proje kapsamında ayrıca Diyetisyen Zeynep Perk sağlıklı beslenme konusunda öğrencileri bilgilendirdi.

Bandırma Laptop Tamiri

Bandırma Emlak

Bandırma Web Tasarım

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.