İLK MAHSUL ARPA BANDIRMA TİCARET BORSA'SINDA İŞLEM GÖRDÜ - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İLK MAHSUL ARPA BANDIRMA TİCARET BORSA’SINDA İŞLEM GÖRDÜ

Bu haber 06 Haziran 2020 - 14:07 'de eklendi ve 514 kez görüntülendi.

2020 yılı hasat sezonun ilk mahsulü arpa Bandırma Ticaret Borsası elektronik satış salonunda satıldı.

Hasat sezonunun ilk mahsulü arpayı doğruca mahallesinden Zafer Güler adlı üretici getirdi. İlk mahsulün 50 kg’lık kısmı sembolik satışla kilosu 15 TL fiyatla borsa üyesi  Encin Zahirecilik – Bülent Encin tarafından satın alındı.

Geriye kalan 3.5 ton arpayı tonu 1.254 TL ‘den  Sezgin Zahirecilik Ltd. Şti. yetkilisi ve Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin tarafından satın alındı.

İlk mahsulün satıldığı satış seansına AK Parti Bandırma İlçe Başkanı Mehmet Doğan ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Hasat sezonu için tüm tedbirleri alındı

Bandırma Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin 2020 yılı hasat sezonunun hayırlı ve bereketli bir sezon olmasını dileyerek tüm ülke genelinde olduğu gibi borsanın da covid 19 tedbirleri aldığını belirtti.

Bandırma Ticaret Borsas ı Halit Sezgin yaptığı açıklamada “ İlk mahsulün gelmesi hepimizi heyecanlandırdı. İnşallah Bandırma ve bölgemiz için bereketli ve hayırlı olur. Bilindiği üzere tüm dünyada covid 19 salgını ile mücadele sürmekte. Pek çok tedbirleri bütün dünya almış bulunmakta. Bizler de  kurum olarak çeşitli tedbirleri almak zorundayız. Ve bu tedbirleri hayata geçirdik. Bandırma satış salonu ülkemizin sayılı borsalarından biri. Çok az borsada olan sistemi biz burada yıllardır gerçekleştiriyoruz. Burada bir salon kültürü oluşmuş durumda.  Covid 19 tedbirleri sebebiyle önceki yıllara göre farklı önlemler alarak satışımızı gerçekleştireceğiz. Üreticilerimiz bahçedeki büyük ekrandan da satışı izleyebilecekler. Borsamız bölgemiz tarımı için büyük bir önem arz etmekte. Burada işlerin aksamaması için tüm tedbirleri üyelerimiz ve üreticilerimiz ile birlikte alacağız.” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Grand Asya Hotel