İL OLMA KONUSUNDA BANDIRMA DA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

İL OLMA KONUSUNDA BANDIRMA DA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

ABONE OL
15 Haziran 2023 12:04
İL OLMA KONUSUNDA BANDIRMA DA ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt yeni hazırladıkları anayasa methinde yer alan 100 il 1000 ilçe maddesi için Ak Parti ile görüşerek hayata geçirileceğini ifade etti.

100 il 100 İlçe Projesi

Şu anadaki anayasanın 12 Eylül dikta rejimi tarafından hazırlandığını belirten Başkan Bozkurt “ Bu dikta anayasanın sivil anayasa ile değiştirilmesi gerekiyor. Biz MHP olarak sivil bir anayasa hazırlığımızı tamamladık. Hazırladığımız anayasa methinde bazı ilçelerin il statüsüne çevrilmesi de yer alıyor. 100 il 100 ilçe adını verdiğimiz bu proje de Bandırma’da il olacak ilçeler sıralamasında 4. Sırada bulunuyor. Yeni sivil anayasa ile Türkiye gücüne güç katacaktır.

Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli 1 sene evvel bu yeni sivil anayasa sözünü vermişti. MHP olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Yeni anayasa için Ak Parti’de hazırlıklar bulunuyor. İki partinin hazırladığı anayasa metinleri kurulan komisyonlarda görüşülerek ortak bir metin hazırlayacağız. En kısa sürede yerel seçimler öncesinde 100 il 100 ilçe maddeleri yeni anayasanın içinde yer alacağını bekliyoruz. “

Bandırma’da üzerine düşeni yapmalı

Bandırma olarak kuşkusuz bizlerin de üzerine düşen görevler olacak şeklinde açıklamasına devam eden MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ Bandırma’nın il olması tüm partilerin ortak mücadelesi olmalıdır. Tüm partiler parti ayrımı yapmaksızın bu projeye destek vermelidir. Siyasi hesaplar ve çıkarlar arka plana itilmelidir.

Bandırma ekseninde birleşen bütün sivil toplum kuruluşları bu konuda tek yumruk olmak zorundadır. Bandırma halkıyla beraber il olma adına hareket etmeliyiz. Bize gelen bilgiler il olacak ilçeler sıralamasında bandırmamız 4. Sırada yer alıyor. Siyasiler Ankara’da çalışırken yerel de bizler üzerimize düşenin fazlasını yapmak zorundayız. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.