İKTİDAR KARANLIK EKRANLARA MUHTAÇ DURUMDADIR - Bandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz OlsunBandırma Şehir | Bandırma'dan Haberiniz Olsun

SON DAKİKA

İKTİDAR KARANLIK EKRANLARA MUHTAÇ DURUMDADIR

Bu haber 08 Temmuz 2020 - 15:10 'de eklendi ve 1.575 kez görüntülendi.

CHP İlçe Başkanı Selim Panç düzenlediği basın toplantısında muhalif televizyonlara uygulanan karartma kararlarını kınayarak, bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Halk TV ve TELE1 kanallarına keyfi olarak ‘ekran karartma’ yaptırımı uygulandı.  Bu yaptırım ülkemizde muhalif olan herkese Saray’ın bakış açısını gösteren, kendisinden olmayan herkesi yok saymanın da ötesine geçerek yok etmek isteyen, demokrasi ile aynı cümle içinde bile kullanılmayacak tavrını gözler önüne sermiştir dedi.

Halk TV ve TELE1’e RTÜK tarafından oy çokluğuyla getirilen yayın yasağı, farklı görüşlerdeki kanalları susturmaya yönelik, tek sesli bir yaklaşımı öngören, Anayasa tarafından güvence altında olması gereken basın özgürlüğünü ortadan kaldıran bir karardır. Türkiye’yi AKP’nin nasıl yönetemediğinin bir fotoğrafıdır şeklinde konuşan Başkan Selim Panç ”  T.C. Anayasası’nın 26. maddesine göre “herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar.Bu yasaklar Anayasal olan bir hakkın  gaspıdır.

Bu yanlış tutumdan ve anlayıştan bir an önce dönülmelidir! 31 Mart hazımsızlığını kılcal damarlarına kadar hisseden tek adam rejimi, sağlıklı karar verme yetisini kaybetmiş durumda olup, baskı ve zorbalıkla ayakta kalma çabasındadır. 31 Mart’ta kaybetmesinin ve ileride de de kaybetmeye mahkum olmasının intikamını Partimiz İl Başkanlarından, sosyal medyada ‘oy moy yok’ diyen gençlerden, belediye başkanlarımızdan almaya çalışan AKP hükümeti  görüldüğü üzere gerçekleri gizlemek için ‘karanlık ekranlara’ muhtaç durumdadır.

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak ülkemiz Türkiye Cumhuriyeti’nde demokrasinin yok edilişine sessiz kalmıyoruz. Halk TV ve Tele1’nin karartılmasını isteyen, karanlıklar arkasına gizlenerek ayakta kalmaya çalışan zihniyete karşı birlikte mücadele etme  ve dayanışma çağrısında bulunuyoruz karanlığı, sansürü ve yandaşa kıyağı buyuranlara karşı, biz de yılmadan ve bir adım geri atmadan aydınlığı, gerçeği ve ifade özgürlüğünü savunmaya devam edeceğiz!

Ne ekranların ne de yaşamın karartılmasına izin vermeyeceğiz!” dedi.

Bandırma Web Tasarım

Tercüme Bürosu

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.