HIZLI TREN GÜZERGAHI DEĞİŞTİ

HIZLI TREN GÜZERGAHI DEĞİŞTİ

ABONE OL
30 Ağustos 2023 17:56
HIZLI TREN GÜZERGAHI DEĞİŞTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılacak olan Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Yüksek Standartlı Demiryolu Projesinin güzergâhının yeniden belirlenmesinin ardından Bandırma’da bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Barış Manço Kültür Merkezinde düzenlenen bilgilendirme toplantısına Kalyon- Çevre ve Sürdürebilirlik Müdürü Ceren Arpak, Proje Müdürü Dağhan Kılıç, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü- Çevresel Etki Değerlendirme Şube Müdürü Merve Eken, Yapım Şube Müdürü Serkan Uçar, Kamulaştırma Şube Müdürü Ali Ketencioğlu, WSP- Sosyal Uzman Elçin Kaya, Çevre Mühendisi Serkan Küçükünsal katıldı.

Yeni güzergah değişikliğinin Kuşcenneti Gölü etrafındaki tarihi yerler, kuşların barınma alanları ve yerleşim noktalarındaki mesafe farklılarının göz önüne alınmasından sonra gerçekleştirildiği toplantıda çalışmaların Yenişehir Osmaneli güzergahında devam edildiğini belirtilerek ancak 2 sene sonra Bursa Bandırma güzergahına sıra geleceği ifade edildi.

Bilgilendirme toplantısının son bölümünde güzergah üzerinde bulunan Bandırma’nın 6 mahallesinin muhtarı yeni güzergah hakkında soruları yanıtlandı. Son durağın Kuşcenneti olarak belirlendiği yeni güzergahta Kuşcennetine gerekirse yeni gar binalarının yapılabileceği söylendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.